mahsho bb1111

مه شو: در این مقاله با طرز تهیه چند ماسک مفید و رایج برای داشتن پوستی زیبا آشنا خواهید شد. نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که هر ماسک را به طور متوسط بین 15 تا 30 دقیقه بر روی پوستتان قرار دهید و سپس آن را به وسیله آب کاملا بشویید. گاهی اوقات می توانید به جای آب از پنبه و گلاب برای پاک کردن پوست خود استفاده نمایید. در ادامه به بیان چند ماسک مفید خواهیم پرداخت:

1- برای شاداب سازی پوست از ماسک شیر و عسل استفاده نمایید. به منظور تهیه این ماسک، 1 قاشق عسل، کمی جوش شیرین، 1 قاشق شیر و یک قاشق چایخوری لانولین نیاز می باشد. این مواد را بخوبی با هم مخلوط کنید و بخوبی آنها را به هم بزنید تا کاملا حل شوند. این ماسک را به مدت 15 دقیقه بر روی پوست قرار دهید.

2- اگر پوست خشک و پر چروک دارید، سیب تازه را خوب رنده کنید و آن را به شکل پوره در بیاورید. سپس 1 قاشق روغن زیتون به آن اضافه نمایید. آنها را کاملا با هم مخلوط کرده و به پوست صورت و گردن خود بمالید. پس از 20 دقیقه پوستتان را با شیر تمیز کرده و با آب ولرم بشویید.

3- اگر پوستتان دارای لکه است، کمی عسل و سرکه را با هم ترکیب کرده و سپس آن ماسک را بر روی لکه های پوست بمالید. این ماسک برای از بین بردن کبودی و تیرگی پوست زیر چشم نیز مفید و مؤثر می باشد.

4- اگر می خواهید پوستی زیبا و آماده برای آرایش داشته باشید، قبل از آرایش 2 عدد زرده تخم مرغ را با 1 قاشق روغن زیتون و 1 قاشق روغن بادام و 1 قاشق آب لیمو را بخوبی با هم مخلوط کرده و سپس این ماسک عالی را به مدت 10 دقیقه روی پوستتان قرار دهید. در نهایت پوست خود رابا آب شسته و آرایش کنید.

5- برای از بین بردن چین و چروک پوست می توانید کمی موم عسل را روی پوست به صورت لایه نازکی بمالید. پس از 15 دقیقه پوستتان را با آب ولرم بشویید.

6- برای داشتن پوستی نرم و لطیف، یک عدد سیب زمینی را رنده کرده و کمی شیر و گلاب به آن بیافزایید. این ماسک را به مدت 15 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید.

7- برای از بین بردن کک و مک، جوش های چرکی و جای جوش از ماسک ریواس استفاده نمایید. برای تهیه این ماسک، کمی ریواس له شده را با مقداری سرکه مخلوط کرده و بر روی تمام پوست خود بمالید. اجازه دهید این ماسک بین 15 تا 20 دقیقه روی پوستتان بماند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: