محدودیت رنگ موهای طبیعی

تنوع لازم را ندارند. نتایج غیرقابل پیش بینی است. احتیاج به زمان بیشتر برای رسیدن به رنگ دلخواه دارد. دریچه های مویی که با اینگونه مواد رنگ شده مسدود می گردد بنابراین دکلره و بی رنگ کردن مو بسیار مشکل و گاهی نشدنی خواهد شد. از اینرو دسترسی به رنگهایی با پایه روشن در آینده امکانپذیر نخواهد بود.

رنگ موهای گیاهی

از جمله ی معروف ترین رنگ های گیاهی مو می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

رنگ گیاهی حنا

برای تهیه رنگ گیاهی فوق به فنجان پودر حنای خالص و فنجان آب نیازمندیم.

ابتدا حنا را در داخل ظرفی شیشه ای یا چینی می ریزیم.

از ریختن حنا در ظرف آهنی و پلاستیکی خودداری نمایید. آب را به حالت جوش در آورده و سپس به آرامی در حالیکه آب را به هم می زنیم حنا را به آن اضافه می کنیم. آب را تا بدان حد اضافه می کنیم تا مخلوطی گل مانند از آب و حنا بدست آید. سپس تمامی قسمتهای موی خود را تا انتهای موها با حنا آغشته نموده و با یک کلاه پلاستیکی موها را می پوشانیم. برای جذب هرچه بهتر و سریعتر رنگ حنا به سر نیازمند آن هستید تا به سر خود حرارت دهید. از این رو از یک سشوار دستی یا نور خورشید برای این کار استفاده کنید. خشک کردن موها را 45-15 دقیقه ادامه دهید. این زمان بستگی به میزان جذب رنگ موی شما دارد. هرچه مدت زمان قرار گرفتن حنا بر روی سر شما بیشتر باشد رنگ موی سرتان تیره تر خواهد شد. نهایتاً موهای خود را با آب گرم، آبکشی نمایید. موهایتان را شامپو کرده و سپس با حوله ای خشک کنید.

رنگ گیاهی نیل

برای تهیه ی این رنگ گیاهی به فنجان حنای سیاه، 2 قاشق غذاخوری برگ نیل، فنجان آب و یک زرده ی تخم مرغ نیازمندیم. ابتدا پودر حنا و برگ نیل را در یک ظرف شیشه ای یا چینی ترکیب می نماییم. سپس آب را به حالت جوش در آورده و به آرامی آن را به مخلوط حنا و نیل اضافه کرده و به هم می زنیم. آب را تا بدان حد اضافه می کنیم که مخلوط به شکل گل در آید. اجازه دهید تا مخلوط خنک شود سپس زرده ی تخم مرغ را به آن اضافه کنید. نهایتاً پوست سر و موهای خود را با این رنگ گیاهی، رنگ نموده و کلاه پلاستیکی بر روی موهای خود بکشید. در آخر موهای خود را با آب سرد آبکشی نموده و با حوله خشک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: