ساعت های کار طولانی و یا خستگی زیاد ، گاهی شما به هر بهانه ای بدون پاک کردن آرایش خود به رختخواب می روید ، اما در تمام طول چند ساعتی که در رختخواب هستید ، صدای وجدان خود را می شنوید که به شما یادآوری می کند با آرایش خوابیده اید .

این دقیقا لحظه ای است که شما را وادار به انتخاب یک میانبر ساده مثل پد های پاک کننده ی آرایش می نماید . این پد ها و به طور کلی پاک کننده های آرایش نیاز به آب ندارند ، شما را مجبور به استفاده از مواد و کرم های مختلف نمی کنند و از همه مهمتر وظیفه ی خود را ، حتی در قبال سرسخت ترین ریمل ها ، به خوبی انجام می دهند .

از دیدگاه بسیاری پاک کننده های آرایشی ، وسایل بهداشتی و زیبایی هستند که در دو کلمه خلاصه می شوند : آسان و سریع . اما احتمالا سالم ترین انتخاب پیش روی شما نمی باشند. شاید پیش خودتان بگویید این پاک کننده ها در موارد زیادی به کمک شما آمده اند . چرا باید به دنبال راهکارهای سخت و وقت گیر برای پاک کردن آرایش خود باشید ، آن هم وقتی مارک های معروف و معتبر زیادی در بازار وجود دارند که می توانید به راحتی به سلامت آنها اعتماد کنید.

ما از متخصصان پوست در این زمینه کمک گرفتیم تا از مزایا و معایب پاک کننده های آرایشی مطلع شویم :

مزایا

متخصصان پوست دائم در حال یادآوری این نکته هستند که خوابیدن با آرایش چقدر می تواند برای پوست مضر باشد. مواد آرایشی منافذ پوست را می بندند ، آلودگی ها را جذب می کنند و موجب تورم پوست می گردند . بنا براین ، داشتن وسیله ای که پاک کردن این مواد آرایشی را از صورت ما ممکن کند نکته ای بسیار مثبت است . اما باید توجه داشته باشید پدها و پاک کننده های آرایشی جدید تنها جای پنبه و شیر پاک کن های قدیمی که مادران ما استفاده می کردند را می گرند. اما هیچ وقت جای شست و شوی صورت با آب را پر نمی کنند. پس بعد از استفاده از آنها باید پوست را با آب بشویید.

معایب

دوباره باید بگوییم ، پدها و پاک کننده های آرایشی جدید هرگز مثل شست و شوی صورت با آب عمل نمی کنند . بیشتر این پاک کننده ها حتی سرشار از مواد شیمیایی ، برای آسان تر پاک کردن مواد آرایشی ، هستند. در نتیجه بعد از استفاده ، این مواد شیمیایی ، خصوصا در صورت استفاده ی نادرست ، روی پوست باقی می مانند . گاهی پد به جای پاک کردن کامل مواد آرایشی از پوست ، این مواد را بدتر پخش می کند و در نهایت لکه هایی از آرایش همچنان روی صورت باقی می ماند . علاوه بر همه ی این ها ، اگر در ساخت پاک کننده های آرایشی الکل بکار رفته باشد ، می تواند برای پوست حساسیت ، قرمزی و خارش ایجاد نماید .

همچنین پد های آرایشی باید در ظرفی نگهداری شوند که باکتری ها قادر به رشد کردن در آن نباشند . . برخی از آنها حاوی مواد نگهدارنده ای هستند که مانع از رشد باکتری ها می شود ، اما این مواد نگهدارنده ، بعد از رهایی در سطح پوست ، مضر خواهند بود . اگر می خواهید از پدها و پاک کننده های آرایشی استفاده کنید ، حتما پس از پاک کردن آرایش ، صورت را با آب و یک پاک کننده ی ملایم بشویید.

بدون اغراق باید بگوییم اگر بعد از استفاده از پدهای پاک کننده ی آرایش صورت را با آب شست و شو ندهید ، بهتر است با یک آرایش کامل به رختخواب بروید اما از این مواد استفاده نکنید . همیشه به دنبال نوعی از پد باشید که بدون الکل و بسیار ملایم است .

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: