قـدم اول

آماده سازی

ابتدا پلک را کاملا تمیز کنید تا هیچ گونه چربی ای نداشته باشد و بعد از استفاده از کرم چشم چند دقیقه صبر کنید. اگر از کرم پایه خاصی استفاده می کنید اکنون آن را دور چشم تان بمالید

ئ

  • قـدم دوم
یکنواخت سازی

با نوک انگشت یا برس مخصوص اطراف چشم را کانسیلر بزنید، قسمت داخلی چشم را فراموش نکنید چون پوست این منطقه تیره تر از دیگر جاها به نظر می رسد. بهتر است برای مالیدن کرم بیشتر از حرکات ضربه ای انگشت استفاده کنید تا مالشی، زیرا پوست این قسمت حساس است و در پایان کار مطمئن شوید که اثر آشکاری از کانسیلر باقی نمانده است

  • قـدم سوم
ترفندهای گریم

زیر چشم را با مقدار زیادی پودر روشن و مات بپوشانید تا زمینه را برای سایه زدن آماده کنید؛ با پودر نه تنها رنگ سایه، خود را بهتر نشان می دهد بلکه دوام بیشتری هم پیدا می کند. نکته ای که نباید فراموش کنید این است که بعد از تمام شدن آرایش با یک برس مخصوص، اضافه های پودر را پاک کنید.

  • قـدم چهارم
خنثی سازی رنگ پلک

در اینجا بیشتر از همه احتیاج به یک سایه با رنگ خنثی دارید، رنگ هایی چون وانیلی، سفید و… که باید از زیر استخوان ابرو تا خط مژه کشیده شود.

قـدم پنجم خط چشم

حالا با یک مداد کاملا تیره یا خط چشم روی داخل چشم را کامل تیره کنید(اگر خط چشم ضد آب استفاده کنید در طول روز دردسر کمتری خواهید داشت). اگر هم می خواهید از خط چشم های کرمی و ژله ای استفاده کنید از برسی استفاده کنید که سر آن زاویه دار باشد تا خط چشم حالت بهتری بگیرد. در گوشه داخلی، خط باید باریک تر باشد و اندک اندک که به سمت گوشه خارجی چشم می رود، پهن تر و ضخیم تر شود. داخل پلک پایین را هم سیاه کنید البته گوشه داخلی که محل آمدن اشک است را سیاه نکنید چون به راحتی پاک می شود و زیر چشم را کثیف می کند.

  • قـدم ششم
دودی کردن

حالا با استفاده از یک برس سرگرد تقریبا سفت گوشه های چشم را کمی تیره کنید، بهترین راه این است که کمی روی خط چشم را بکشید تا سیاهی های آن پخش شود، زیرا وقتی چشم دودی می شود نباید هیچ خطی پررنگ تر از بقیه وجود داشته باشد. بعد از اینکه اطراف چشم را دودی کردید با استفاده از یک سایه تیره رنگ این سیاهی های دور چشم را تکمیل کنید. البته خیلی نباید از گوشه های چشم دور شوید.

  • قـدم هفتم
روشن کردن

با استفاده از یک برس سایه کوچک (برسی که اندازه آن متناسب با عرض قسمت داخلی چشم در زیر ابرو باشد)کمی سایه روشن بزنید. سایه های روشن کمی حالت انعکاسی دارد و می تواند پوست را برآمده تر نشان دهد و در نتیجه جلوه چشم ها و ابروها را بیشتر می کند.

  • قـدم هشتم
عوض کردن حالت چشم

این مرحله بسیار مهم است چراکه می تواند کامل حالت چشم را اصلاح کند. از طرف دیگر تنها استفاده از یک رنگ سایه تیره نمی تواند آن طور که باید حالت چشم را زیبا کند. در این مرحله باید از سایه ای شبیه اما کمی روشن تر ازسایه ای که روی پلک به کار بردید، استفاده کنید. سایه را کمی بالاتر از پلک و در گوشه خارجی چشم بزنید، بعد با استفاده از یک برس نرم آن را با حرکات دایره ای یکنواخت کنید. همچنین جهت سایه باید به سمت داخل و کمی بالا باشد. یادتان باشد این مدل سایه باید ابتدا و در نزدیکی گوشه چشم پررنگ باشد و با دورترشدن از چشم به مرور کم رنگ شود به خصوص وقتی به سمت میانه پلک و ابرو نزدیک می شود. مطمئن شوید که هیچ خط پررنگی بین قسمت تیره پلک و قسمت روشن تر بالای پلک وجود نداشته باشد.

قدم آخر حالا سراغ ابروها بروید؛ آرایش چشم بدون ابروهای زیبا و پر اصلا به چشم نمی آید و آرایش تان چیزی کم دارد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: