co2

مه شو: در هنگام ابتلا به تبخال، به منظور جلوگیری از گسترش و پخش ویروس آن، باید مراقبت های لازم صورت گیرد که در اینجا به نکات مهمی در این زمینه، اشاره خواهیم کرد:

1- به تبخال دست نزنید. در طول روز امکان دارد بارها به تبخال خود دست بزنید و یا صورت خود را لمس کنید. بنابراین، سعی نمایید هنگام داشتن تبخال، اصلا به صورت خود و محل تبخال دست نزنید زیرا با این کار موجب گسترش ویروس خواهید شد.

2- دستان خود را همواره بشویید و تمیز نگه دارید. از آنجا که احتمالا ناخودآگاه، زیاد به صورت و محل تبخال خود دست می زنید، سعی کنید دست های خود را زیاد بشویید. این یک قانون ساده است که از انتشار ویروس تبخال جلوگیری می کند.

3- زمان استفاده از داروها برای تبخال خود و یا هنگام آرایش و استفاده از رژلب ها و یا بالم های لب؛ سواب، برس های مناسب و یا گوش پاک کن ها را به کار ببرید و سپس آنها را دور بیاندازید. هر چیزی که با ویروس تبخال در تماس باشد، می تواند آن را منتشر سازد.

4- وسایل شخصی خود را به کسی ندهید. هنگام ابتلا به تبخال، به هیچ عنوان وسایل شخصی خود را با کسی شریک نشود زیرا به احتمال زیاد، آنها با ویروس آلوده شده اند. وسایلی مانند فنجان، لیوان، قاشق، مسواک، ریش تراش و امثال آن می توانند باعث پخش ویروس گردند. بنابراین، تا قبل از شستشوی کامل این وسایل و اطمینان از تمیز بودن آنها، وسایل خود را به کسی شریک ندهید.

5- در هنگام داشتن تبخال، هرگز کسی را نبوسید. از آنجا که ویروس تبخال به سادگی قابل انتقال است، از طریق بوسیدن، این ویروس به فرد دیگر منتقل می گردد.

6- به محض اینکه احساس کردید در حال تبخال زدن می باشید، سریعا با مراقبت های ویژه، مانع از شدت آن و تاول زدن گردید. یکی از بهترین روش های مراقبت و جلوگیری از ایجاد تاول تبخال، کمپرس یخ می باشد. درست زمانی که حس کردید در حال تبخال زدن هستید، کمپرس یخ را بر روی محل تبخال قرار دهید. یخ، از دمای بالا و حرارت زیاد تبخال می کاهد و از ایجاد تاول آن جلوگیری می کند.

7- در هنگام ابتلا به تبخال، به دندانپزشکی مراجعه نکنید و درصورت رفتن به دندانپزشکی، پزشک را از تبخال خود مطلع نمایید تا از انتقال ویروس آن به سایرین ممانعت کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: