mahsho stress

مه شو: استرس می تواند بر تمامی قسمت های بدن از جمله پوست، مو و ناخن اثر بگذارد. احساسات شما تأثیرات قوی بر روی پوست دارند. از آنجا که استرس بخشی از زندگی کنونی به شمار می رود، چیزی که اهمیت پیدا می کند چگونگی کنترل استرس و مدیریت آن می باشد.

استرس موجب ایجاد یک واکنش شیمیایی در بدن می گردد که آن نیز به نوبه خود پوست را حساس و واکنش پذیر تر می کند. زمانی که شخصی بیماری پوستی داشته باشد، استرس درمان آن را مشکل تر می سازد.

آیا تا به حال متوجه این امر شده اید که هنگامی که استرس شما تشدید می گردد، پوست شما شروع به زدن جوش می کند و یا پر از آکنه می گردد؟ استرس از عوامل اصلی جوش و آکنه است زیرا باعث می گردد بدن کورتیزول و هورمون های دیگر را بیشتر تولید کند که آنها نیز به نوبه خود بر غدد چربی بدن تأثیر می گذارند. این امر باعث می شود غدد چربی، چربی بیشتری را تولید کنند. پوست های چرب بیشتر مستعد ابتلا به جوش، آکنه و سایر مشکلات پوستی هستند.

استرس، بیماری های پوستی را تشدید می کند. به عنوان مثال، پسوریازیس، روزاسه و اگزما را بدتر می کند. استرس حتی می تواند موجب ایجاد کهیر، انواع خارش های پوستی و عود کردن تب خال گردد.

زمانی که تحت استرس شدید هستید، به احتمال زیاد پوست خود را فراموش کرده و مراقبت های لازم از آن را انجام نخواهید داد که این امر نیز به نوبه خود باعث می گردد که مشکلات پوستی تشدید شوند.

وجود بسیاری از بیماری های پوستی؛ خود، موجب ایجاد استرس می گردند و در واقع یکی از عوامل اصلی استرس، خود بیماری های پوستی می باشند. چنانچه مشکل پوستی دارید که درمانی ندارد و یا در صورت بهبودی، امکان برگشت آن در آینده وجود دارد، بهتر است راهی برای کنترل و مدیریت استرس خود بیابید تا بیماری شما تشدید نگردد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: