کک و مک دو نوع است: نوع اول لکه های کوچکی است که در اثر نور شدید خورشید روی پوست ظاهر می شود. بنابراین قرار نگرفتن زیر نور شدید می تواند در درمان آن اثر قطعی داشته باشد، به طوریکه رفته رفته لکها رنگ می بازند و سرانجام از بین می روند.

نوع دیگر، لکه هایی دائمی است که در هر شرایطی وجود دارد و به شکل لکه های ریزی سطح پوست را پوشانده است. متاسفانه در این مورد، مواد غذایی اثر چندانی ندارد. اب لیموترش در هر دو مورد می تواند استفاده شود، اما در مورد اول موثرتر است.

لکه های سفید

موادی که در از بین بردن این نوع لکه ها موثرند، همه خاصیت خشک کنندگی پوست را دارند. بنابراین کسانی که دارای پوست خشک و لک داری هستند، پس از بهره گیری از این مواد، باید پوست را با روغن بادام یا روغن زیتون چرب کنند. به این شکل که ابتدا یکی از لوسیونهای از بین برنده لک را به مدت 15 دقیقه تا نیمساعت روی پوست بگذارند و بعد با آب نیمگرم بشویند و خشک کنند. سپس به مدت 15 دقیقه ماسک خیار به صورت رنده شده یا حلقه حلقه، روی پوست بگذارند. پس از شستن پوست و خشک کردن آن، پوست را با روغن بادام یا روغن زیتون چرب کنند.

لوسیونهای از بین برنده لکهای سفید

به مقدار مساوی اب لیموترش و گلاب را مخلوط کنید و به مدت 15 دقیقه روی پوست بگذارید.

دو قاشق غذاخوری ترب کوهی رنده شده را در مقدار کمی سرکه سیب بریزید و به مدت 15 دقیقه روی پوست بگذارید.

دو قاشق غذاخوری ترب کوهی رنده شده را در کمی شیر بپزید و به مدت 15 دقیقه روی پوست بگذارید.

سبزیها و میوه هایی که ویتامین C به مقدار فراوان دارند، در از بین بردن لکهای سفید اثر فراوانی دارند. کرفس، سیب زمینی خام، توت فرنگی، گوجه فرنگی و زیرفون در این گروه قرار دارند و از هر یک از آنها می توان استفاده کرد.

برای از بین بردن لکه های سفید، می توانید از هر یک از چهار دستورالعمل بالا استفاده کنید.

چگونه با کک و مک پوست مقابله کنیم

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: