mahsho ee

مه شو: مراقبت از چشم برای همگان مخصوصا برای آن دسته از افرادی که خیلی زیاد و به مدت طولانی از چشمان خود کار می کشند و در محیط هایی کم نور یا پر نور کار می کنند، بسیار ضروری است. یکی از راه های مراقبت از چشم، داشتن یک رژیم غذایی مناسب است.

یک رژیم عالی برای داشتن چشم هایی زیبا، انواع میوه ها، سبزیجات، لبنیاتی شامل شیر و کره و البته پروتئین کافی را در بر می گیرد. جالب است بدانید هرگونه مواد غذایی که برای مورد نیاز است برای سلامت و زیبایی چشم نیز ضروری است. اما چه چیز باعث درخشندگی چشم ها می گردد؟

سلامت غشاء های مخاطی و جریان طبیعی اشک موجب درخشندگی چشم می گردند. به منظور حفظ سلامت بافت هایی که در بخش داخلی مجاری اشک یا غدد اشکی قرار می گیرد و غشاء های مخاطی نامیده می شود، پیروی از یک رژیم مناسب بسیار پراهمیت است. یک رژیم غذایی عالی و مناسب برای سلامت و درخشندگی چشم انواع غذاهای طبیعی و خام را در بر می گیرد.

mahsho ae

برای داشتن یک رژیم عالی سعی نمایید سبزیجات و میوه هایی مانند انار، هلو، انگور، سیب، پرتقال، کاهو، کلم و اسفناج، سیب زمینی، هویج، چغندر، انواع غلات، میوه های خشک و محصولات لبنی را در وعده های غذایی روزانه خود بگنجانید.

این نکته را در نظر داشته باشید از غذاهایی که سبب نفخ و یبوست می شوند اجتناب نمایید. غذاهایی مانند انواع شیرینی جات، مربا، کیک، نان سفید، شکر سفید، چای و کافئین در کنار گوشت و ماهی می تواند بر سلامت بدن و هضم غذا تأثیر منفی داشته باشند.

mahsho ae2

ویتامین های گروه A و B برای سلامت چشم و میزان بینایی بسیار لازم و ضروری هستند؛ بنابراین، غذاهایی که سرشار از این ویتامین ها هستند مانند انواع سبزیجات، پنیر، تخم مرغ، گوجه فرنگی، موز، روغن بادام، دانه آفتابگردان، شیر، میوه های گوناگون و مخمرها را بسیار مصرف نمایید.

ضروری ترین ویتامین برای سلامت چشم، ویتامین A می باشد. غذاهایی مانند هویج که حاوی این ویتامین هستند را زیاد مصرف نمایید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: