جگر بخورید زیرا فواید بسیاری دارد. برای یافتن اطلاعات تغذیه ای بیشتر در رابطه با کبد مقاله روبرو را مطالعه کنید. بسیاری از خانواده ها کبد بره ، مرغ ، گوساله ، غاز و ماهی را برای وعده های غذایی مختلف آماده می کنند. روش آماده سازی می تواند منحصر بفرد باشد می توانید آنها را بپزید ، سرخ کنید ، بصورت خورش تهیه کنید و یا حتی خام میل کنید. همانطور که جگر حاوی مواد مغذی می باشد نباید فراموش کرد که حاوی سموم نیز هست.

مواد شیمیایی که نمی توانند به مواد مغذی سالم تبدیل شوند بعنوان زباله های سمی در جگر ذخیره می شوند. پس همه ی مواد سمی که حیوان در معرض آنها قرار گرفته است در کبد او ذخیره می شوند. با این حال طبق تحقیقاتی که انجام شده نباید مواد مغذی موجود در آن را فراموش کرد.

ـ جگر مرغ : اگر در حال آماده نمودن سوپ ، سالاد یا هر غذایی هستید که از مرغ در آن استفاده می کنید ، فراموش نکنید که می توانید جگر مرغ را در پخت و پز مورد استفاده قرار دهید. البته اینکه چگونه غذا را بپزید و با چه موادی آن را طبخ دهید نیز موثر است.

ـ کالری جگر مرغ نسبتا کم است. ( یک اونس حاوی 47 کالری است.)

ـ یکی از بزرگترین مسائل در رابطه با جگر مرغ این است که کلسترول بالایی دارد.

ـ جگر مرغ حاوی ویتامین هایی نظیر B6 ، B12 ،A و C است ، همچنین مواد معدنی همانند مس ، آهن ، منگنز ، نیاسین و روی نیز در آن یافت می شود.

ـ یک اونس جگر مرغ حاوی مقدار سالمی از پروتئین و چربی است. ( 7 گرم پروتئین ، 2 گرم چربی )

ـ جگر گوسفند : برخی از محققان درمان کم خونی را در جگر گوسفند یافتند که موفق به دریافت جایزه نوبل نیز شدند.

ـ یک تکه جگر گوسفند تنها حاوی 142 کالری است که می تواند یک راه خوب برای کاهش وزن باشد. اگر شما رژیم غذایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین را دنبال می کنید پس کبد گوسفند می تواند در برنامه غذایی شما قرار بگیرد.

ـ در مقابل جگر گوسفند حاوی سطح بالای کلسترول است که برای قلب مضر است بنابراین مصرف آن در حد اعتدال توصیه می شود. ( یک وعده 309 میلی گرم کلسترول دارد.)

ـ یک منبع باورنکردنی از ویتامین A است که برای رشد مناسب استخوان ها ، پوست و موی سالم مفید است.

ـ جگر گوساله : بافت کبد بگونه ای است که بهتر است از حیوان بالغ تهیه شود زیرا در این صورت سموم و مواد شیمیایی موجود در آن کمتر است.

ـ چهار اونس کبد گوساله حداقل نیمی از پروتئین موردنیاز بدن بزرگسالان را تامین می کند.

ـ سطح بالایی از ویتامین A در کبد ذخیره می شود که به بانوان باردار مصرف آن توصیه نمی شود. زیرا مقدار بیش از حد از ویتامین A می تواند برای جنین و نوزادان در حال رشد سمی باشد.

ـ با مواد معدنی نظیر مس ، روی ، فسفر کبد گوساله یکی از سالم ترین غذاهای جهان شناخته شده است.

توصیه می شود که سعی کنید از نوع جوانتر آن تهیه کنید. البته جگر و حقایق تغذیه ای آن بسیار می باشد. این ماده غذایی حاوی مواد معدنی ، ویتامین ها و پروتئین ها است که برای سلامت بدن مفید است. به یاد داشته باشید که جگر حاوی مقادیر بسیاری چربی و کلسترول است که برای قلب ضرر دارد. بنابراین می توانید از طریق مشورت با دکتر تغذیه آن را بخشی از رژیم غذایی خود قرار دهید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: