مزایای سلامتی متعددی برای موز وجود دارد و جای تعجب ندارد که اکثر مردم در تمام سنین از خوردن این میوه لذت می برند. موز میوه ای است که در تمام فصول سال یافت می شود و منبع انرژی بشمار می آید.در این مقاله بیشتر در رابطه با فواید این میوه محبوب صحبت می کنیم.

ـ موز سرشار از انرژی است و برای افرادی که از مشکلات بیزاری از غذا رنج می برند توصیه می شود موز مصرف کنند.

ـ این میوه حاوی فیبر است که به درمان یبوست کمک می کند.

ـ موز حاوی اسید آمینه تریپتوفان است که توسط بدن به سروتونین تبدیل می شود. سروتونین سبب تسکین اختلالات خلقی و افسردگی می شود.

ـ پتاسیم و منیزیم موجود در این میوه سطح فشار خون بدن را در حالت ثابتی نگه می دارند که این امر کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را سبب می شود.

ـ تحقیقات نشان می دهد که این میوه برای زخم معده مفید است.حاوی یک ترکیب مهار کننده بنام پروتئاز است که به مبارزه با باکتری های ناسالم موجود در معده می پردازد.

ـ موز سرشار از آهن است که به عملکرد هموگلوبین بدن کمک می کند.بنابراین یک میوه ایده آل برای افراد مبتلا به کم خونی می باشد.

ـ مزایای تغذیه ای این میوه در دوران بارداری بی شمار است ازجمله اینکه قند خون را در سطح بالایی نگه می دارد و به مبارزه با بیماری های این دوره می پردازد.

ـ میلک شیک موز با عسل بر خواب آلودگی شما غلبه می کند. در نتیجه به سطح قند خون و سیستم آبرسانی بدن کمک می کند و بدن شما را هیدراته نگه می دارد.

ـ برای افرادی که در حال ترک سیگار هستند بسیار مفید است.وقتی کسی شروع به ترک سیگار می کند سطح نیکوتین بدن کاهش می یابد در این میوه ویتامین های B12 و B6 وجود دارد که به کاهش علائم ترک و ایجاد ثبات در بدن کمک می کنند.

ـ موز را با عصاره وانیل و عسل له کنید این امر نرمی مو را سبب می شود. این امر بعلت وجود پتاسیم و روغن های طبیعی موجود در آن است.

ـ طبق تحقیقات صورت گرفته این میوه با سرطان کلیه مبارزه می کند. تحقیقات نشان می دهد که افرادی که 4 تا 6 بار در هفته موز مصرف می کنند خطر ابتلا به این بیماری در آنها ، در مقایسه با کسانیکه مصرف نمی کنند تا نصف کاهش یافته است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: