زنبور عسل در کندوی خود موم عسل تولید می کند که از سلول های شش گوشه تشکیل شده تا بتوان عسل را در آن ذخیره کرد. عسل ذخیره شده داخل این شش گوشه ها خالص ترین نوع عسل است و موم حاصل از آن دارای ارزش غذایی و خواص درمانی است. کلسترول

اسیدهای چرب موجود در ماهی سلامت قلب را بدنبال دارند و این ویژگی را زنجیره های بلند چربی و الکل در موم دارا می باشند.الکل های چرب که در موم عسل شناخته شده اند کلسترول بد را بطور قابل توجهی کاهش داده و سبب افزایش کلسترول خوب خواهد شد.

محافظت از کبد

الکل موجود در موم عسل خاصیت آنتی اکسیدانی دارد که به محافظت از کبد کمک می کند.برای اثبات این ادعا محققان آزمایشی بر روی افراد مبتلا به کبد چرب انجام داده اند و مخلوطی از الکل موجود در موم را به آنها داده اند تا کارآیی آن را مشاهده نمایند. این تحقیق به مدت 24 هفته بر روی این افراد انجام گرفت و در پایان محققان دریافتند که عملکرد کبد و علائم کبد چرب بهبود یافته است.

متابولیسم گلوکز

بدون شک گلوکز برای سلامتی شما حیاتی است و بدن شما به ویژه مغز شما متکی بر انرژی حاصل از آن است. بنظر می رسد که الکل موجود در موم سبب ترویج متابولیسم گلوکز سالم می شود. در مطالعه کبد چرب ، الکل حاصل از موم بطور قابل توجهی سطح انسولین و مقاومت به انسولین را در افراد کاهش می دهد.مقاومت به انسولین می تواند به دیابت نوع 2 و دیگر مشکلات منجر شود.

مصرف بیش از حد

با توجه به فوایدی که در بالا مورد اشاره قرار دادیم هیچ گونه دلیلی وجود ندارد که شما بخواهید بیش از حد موم عسل مصرف کنید. مصرف زیاد این ماده می تواند باعث انسداد دستگاه گوارش شود که تهدید بزرگی برای زندگی بشمار می آید.پس سعی کنید هر ماده غذایی خوب و مفیدی را در حد تعادل مصرف کنید تا آسیبی به بدن شما وارد نشود.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: