بسیاری از مردم در اطراف ما فکر می کنند انسان های سالمی هستند. اما اگر با دقت ، رژیم غذایی آن ها را بررسی کنیم ، مواد غذایی ناسالم زیادی را ، که از ناسالم بودن آن آگاه نیستند ، مصرف می کنند. نمی توان این افراد مقصر دانست زیرا مواد غذایی با تبلیغات گسترده و گیج کننده ، مثل کلمه بدون قند ، طبیعی و .. ، مردم را به اشتباه می اندازند. حتی اگر ماده ی غذایی خاصی ارگانیک باشد دلیل بر سالم بودن آن نیست. بدون در نظر گرفتن تبلیغات ، مطمئن شوید که از این مواد در رژیم غذایی خود دور می مانید.

آبمیوه

خیلی ها وقتی متوجه می شوند مصرف زیاد آبمیوه برای سلامتی آن ها مضر است ، تعجب می کنند. اول از همه باید بدانید آبمیوه های موجود در مغازه اکثرا پاستوریزه هستند و همین موضوع باعث بی خاصیت شدن این آبمیوه ها می شود. زیرا بیشتر مواد مغذی موجود در آنها از این طریق از بین رفته است. گرما ماهیت شیمیای ویتامین ها و مواد معدنی را تغییر داده و یا به طور کلی از بین می برد. وقتی آب میوه تازه را در منزل می گیرید، یک لیوان از آن هیچ ضرری برای سلامتی ندارد. اما اگر از این آبمیوه هر روز استفاده کنید اثرات مخرب قابل توجهی بر سلامتی شما می گزارد. زیرا آب میوه ، گلوکز خون را به شدت دچار تغییر می کند. اگر در یک بار مصرف میوه یک پرتقال بخورید ، برای مصرف یک لیوان آبمیوه در واقع این تعداد به 4 می رسد. مصرف چهار عدد پرتقال در روز قند خون را به شدت افزایش می دهد.

پروتئین سویا

برخلاف باور همگان ، سویا ماده ی غذایی سالمی نیست. دست کم مصرف سویا که در آن تغییراتی ایجاد شده ، مثل شیر یا پروتئین سویا ، با مصرف سویای تخمیر نشده ، مثل میسو و تمپه ، تفاوت دارد. پیش از هر چیز باید بدانید صد در صد از سویایی که مثلا در آمریکا کشت می شود اصلاح شده و با رشد بسیار سریع هستند. این یعنی از حشره کش های شیمیایی برای کشتن حشرات طبیعی استفاده می شود. دوما ، بیشتر مردم آنزیمی که برای هضم سویای تخمیر شده نیاز است را در بدن خود ندارند. همین موضوع باعث هضم نشدن سویا در بدن، نفخ و به دنبال آن مشکلات دیگر سلامتی می شود. و سوم اینکه تحقیقات نشان داده مصرف مداوم مکمل های حاوی سویا ، مثل پروتئین سویا ، در برخی از رژیم های غذایی مشکلاتی از قبیل تب یونجه ، آسم ، مشکلات کلیوی ، تیروئید کم کار و .... به وجود می آورد.

پاپ کرن تهیه شده در مایکروویو

ماده غذایی دیگری که از نظر بسیاری سالم است اما باید در صدر لیست غذاهای نا سالم قرار گیرد ، پاپ کرن تهیه شده در مایکرویو است. به دلیل وجود مواد سرطان زا، درست کردن پاپ کرن در مایکروویو اصلا به راحتی آن نمی ارزد.

گوشت

محصولات گوشتی غیر ارگانیک که از نظر ژنتیکی اصلاح شده هستند، جزو غذاهایی به شمار می روند که هرگز نباید مصرف کنید. حتی اگر این محصول فیله ای زیبا و بدون چربی باشد ، هیچ وقت نباید جزو رژیم غذایی کسی قرار بگیرد. به زبان ساده ، این گوشت ها شما را می خورند ، نه شما گوشت را ! خصوصا اگر این گوشت های آغشته به سموم ضد حشره و سرشار از هورمون را کباب کنید ، آسیب واقعی آنها بر سیستم گوارش را مشاهده خواهید کرد. مثل تمام مواد غذایی دیگر ، مطمئن شوید گوشتی که از آن استفاده می کنید سالم است .

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: