داشتن پوستی زیبا و درخشان آرزوی هر خانومی است . رسیدن به این هدف با پرهیز از مصرف شکر تا حد ممکن و استفاده از محصولاتی نظیر روغن زیتون ، آووکادو و آجیل ها ساده به نظر می آید.

مصرف قند را کاهش دهید : هرچه در مصرف قند محتاط باشیم برای سلامتی بهتر است. بسیاری از شیرین کننده های طبیعی مثل عسل سرشار از فروکتوز هستند همچنین باید مصرف میوه هایی با قند بالا ( میوه های استوایی بدترین نوع آن هستند ) ،آبمیوه و میوه ی خشک را کاهش دهید. اما از مصرف شیرین کننده های مصنوعی مثل آسپارتام با جدیت اجتناب نمایید. این مواد نه تنها حاوی ترکیبات شیمیایی بسیار مضر هستند، بلکه روی اضافه وزن و چاقی تاثیر منفی شدید دارند.

از چربی های مفید استفاده کنید : یکی از مهمترین مواد که پوست و به طور کلی بدن برای سلامتی نیاز دارد چربی است . مطالعات نشان داده با مصرف چربی مفید ، پوست خاصیت ارتجاعی خود را حفظ کرده و از ایجاد چین و چروک جلوگیری می شود . البته افزایش مصرف چربی برای تاثیر بیشتر باید با کاهش مصرف قند و غلات همراه باشد. چربی های اشباع نشده مثل روغن زیتون و آجیل از انواع شناخته شده ی چربی مفید برای سلامتی هستند.

مصرف غلات و نشاسته را کاهش دهید : بسیاری معتقدند رژیم غذایی سرشار از غلات برای سلامتی مفید است . این در واقع تنها یک تبلیغ است. نشاسته و کربوهیدرات موجود در غلات در واقع همان رشته هایی بلند از مولکول قند هستند که مصرف آنها می تواند موجب پیری زودرس شود.

از سبزیجات استفاده کنید : سبزیجات مقدار زیادی فیبر و آنتی اکسیدان برای بدن فراهم می آورند . با این وجود مطمئن شوید از سبزیجات دارای نشاسته استفاده نمی کنید. زیرا تاثیرات متعجب کننده ای بر قند خون شما خواهند داشت . بهترین گزینه برای مصرف در میان میوه ها توت است . توت ها حاوی مقدار کمی قند و میزان بسیار بالای آنتی اکسیدان هستند.

مصرف روزانه پروتئین را فراموش نکنید : پروتئین پایه ی اصلی شکلگیری تمام قسمت های بدن است. با این وجود ، بدن ما تنها توان ذخیره ی مقدار کمی از پروتئین را دارد . پس برای برآورده کردن نیازهای پوست و بدن ، باید به میزان کافی و به طور روزانه پروتئین مصرف کنیم.

زندگی خود را با ادویه رنگین کنید : گیاهان و ادویه ها مثل رزماری ، سیر ، دارچین و ... از بهترین مواد برای سلامت پوست و طول عمر هستند. ادویه ها فقط مسئول طعم و رنگ بخشیدن به غذا نیستند ، بلکه تاثیرات مثبت فراوانی بر سلامت پوست و به طول کلی بدن دارند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: