برای هزاران سال زنجبیل اثرات دارویی فراوان داشته است.نوشیدن چای زنجبیل می تواند برخی از ناراحتی های شما را رفع کند.می توانید از چای زنجبیل بسته بندی شده استفاده کنید و یا زنجبیل تازه را در آب خیس کنید و در چای خود بریزید.

تسکین معده

یکی از بهترین فواید این گیاه توانایی آن در مبارزه با حالت تهوع است پس نوشیدن چای زنجبیل به تسکین درد معده شما کمک خواهد کرد.مطالعات نشان می دهد که زنجبیل از تهوع صبحگاهی و استفراغ ناشی از شیمی درمانی یا جراحی پیشگیری می کند.

تسکین دردهای عضلانی

زنجبیل دارای خواص ضدالتهابی است در نتیجه ممکن است در کاهش درد عضلانی بعد از ورزش موثر باشد.بدون شک انجام ورزش های گوناگون با درد عضلانی همراه است پس شما برای کاهش این دردها می توانید از زنجبیل خام و یا گرم استفاده کنید.در آزمایشاتی که صورت گرفت افرادی که زنجبیل خام مصرف کرده بودند زودتر از کسانی که دارو مصرف کرده بودند از درد های عضلانی خلاصی یافتند.بنابراین نوشیدن چای زنجبیل پس از تمرینات سخت ممکن است به شما کمک کند که با درد عضلانی ناشی از ورزش مقابله کنید.

کاهش درد قاعدگی

زنانی که گرفتگی های شدید دوران قاعدگی را تجربه کرده اند با مصرف چای زنجبیل به تسکین این دردها پرداخته اند.افرادی تحت آزمایش قرار گرفتند و به گروهی زنجبیل سه بار در روز و به گروه دیگر دارو داده شد. آنهایی که زنجبیل مصرف کرده بودند به سرعت کاهش درد و گرفتگی ها را احساس کرده اند.

عوارض جانبی

عوارضی که برای نوشیدن چای زنجبیل وجود دارد بسیار اندک است اما در هرصورت باید آنها را مورد توجه قرار داد.نوشیدن بیش از حد چای زنجبیل ممکن است با عوارضی نظیر التهاب دهان ، سوزش سر دل و یا اسهال همراه باشد.پس در صورت مشاهده هریک از این علائم نوشیدن چای را متوقف کنید.همچنین توصیه می شود اگر مبتلا به سنگ کیسه صفرا ، دیابت یا بیماری قلبی هستید قبل از نوشیدن چای زنجبیل از پزشک خود مشورت بگیرید. توجه داشته باشید که زنجبیل را نباید با داروهای رقیق کننده خون مصرف کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: