استرس خود را کنترل کنید استرس در هورمون های بدن تغییر ایجاد کرده و در نتیجه شما را در برابر درد و ناراحتی بی دفاع می نماید. به علاوه ، استرس زیاد ، شما را از انجام تمرینات ورزشی ، داشتن خوابی آرام و رژیم غذایی سالم ، که همه برای پیشگیری از سردرد ضروری هستند ، باز می دارد . از آنجایی که استرس از عوامل اصلی سردرد های عصبی بشمار می رود ، افراد مبتلا ، برای از بین بردن سردرد ، مجبور به کاهش استرس خود از طرق مختلف هستند.

رژیم غذایی خود را بهبود بخشید استفاده از تمرینات کاهش دهنده ی استرس همراه با سبک زندگی سالم به طور کلی ، بهترین راه برای پیشگیری از سردرد های عصبی است. یکی از عواملی که باید برای شما از درجه ی بالای اهمیت برخوردار باشد ، رژیم غذایی سالم است. باید غذاهای ضد التهاب ، که سطح انرژی شما را تنظیم و به کاهش استرس کمک می کنند ، بخورید. از مصرف مواد انرژی زا مثل کافئین و شکر تصفیه شده ، که انرژی شما را به طور موقت تامین می نمایند ، پرهیز کنید.

حالت بدن ( طرز نشستن ، ایستادن و یا راه رفتن ) خود را تغییر دهید فراموش نکنید که حالت قرار گرفتن ستون فقرات شما نیز برای پیشگیری از سردرد بسیار مهم است. مدل نشستن و یا ایستادن اشتباه می تواند منجر به گرفتگی و تنش در عضلات شانه ، گردن و یا سر شود. اگر در گذشته جراحت و یا تصادفی را تجربه کرده اید که عضلات اطراف ستون فقرات ، شانه و گردن را تخریب کرده است ، اثرات این مورد برجسته تر خواهد شد.

تحرک و انجام تمرینات ورزشی را افزایش دهید تمرینات ورزشی منظم کمک فراوانی به کاهش استرس می کند. علاوه بر این ورزش روی تنظیم فشار خون ، خواب مناسب و به طور کلی سلامتی اثرات مثبت فراوانی دارد . کسانی که ورزش را به طور مداوم دنبال می کنند ، کمتر به بیماری های ناشی از استرس مثل مشکلات قلبی ، دیابت ، چاقی و افسردگی مبتلا می شوند. فعالیت بدنی همچنین در بهبود جریان خون و در نتیجه استحکام ماهیچه ها موثر است.

طب سوزنی و ماساژ درمانی دو راهکار موثر برای مبارزه با استرس ، گرفتگی عضلات و سردرد ، طب سوزنی و ماساژ تراپی است. در طب سوزنی ، سوزن هایی به باریکی تار مو را به نقاط خاصی از بدن ، که کانال های انرژی نام دارد ، زده می شود که به باور بسیاری این نوع از درمان از طب سنتی چین ، برای راه اندازی جریان مثبت انرژی ، سرچشمه گرفته است. ماساز درمانی نیز می تواند در کاهش استرس و آزادسازی ماهیچه ها از گرفتگی ، خشکی و تنش موثر است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: