موز یکی از محبوب ترین میوه ها در سرتاسر جهان است و در کنار طعم خوب آن ، این میوه فواید بسیاری برای سلامتی دارد . موز سرشار از آنتی اکسیدان ، ویتامین و مواد معدنی است . با این وجود ، اکثر ما پوست آن را دور می اندازیم و از کاربردهای آن بی خبریم .

راه های استفاده ازپوست موز سردرد در موز پتاسیم زیادی وجود دارد ، بنابراین باید پوست موز را روی پیشانی و پشت گردن قرار دهید تا از سردرد خلاص شوید .

زگیل

پوست موز تا حد زیادی به از بین بردن زگیل کمک می کند . تنها کافی است پوست موز را روی ناحیه ای از پوست که دچار این مشکل شده بکشید و یا پوست را به سایزهای کوچک برش زده و روی زگیل ها قرار دهید و با نوار زخم بندی ببندید.

پسوریازیس پوست موز می تواند رطوبت پوست را تامین نماید ، خارش را از بین ببرد و پسوریازیس را درمان کند .روزانه یک تا دو بار پوست موز را روی ناحیه ی آسیب دیده قرار دهد و بعد از گذشت تنها چند روز اثرات بی نظیر آن را مشاهده کنید.

خارش و حساسیت با استفاده از پوست موز روی ناحیه ی دارای مشکل ، خارش و سوزش خیلی زود از بین می رود .

سفید کننده ی دندان دندان های خود برای چند دقیقه با پوست موز تمیز کنید و در عرض چند هفته دندان های شما کاملا سفید و سالم خواهند شد.

نیش حشرات پوست موز را روی جای نیش حشره بمالید تا خارش را از بین ببرد.

آکنه پوست موز قادر به از بین بردن التهاب و حساسیت است . باید قبل از رفتن به رختخواب پوست موز را روی آکنه ها بمالید.

کبودی

پوست موز دارای خواص جوانسازی است و بنابراین می تواند سرعت بهبود کبودی را افزایش دهد.

صیغل دادن طبیعی پوست موز می تواند درخشندگی لوازم خانگی و آشپزخانه را افزایش دهد. خاک روی برگ گلها را با پوست موز پاک کنید و حتی برای پولیش کردن کفش از این ماده استفاده نمایید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: