با این وجود که فولات از گروه ویتامین های B و محلول در آب است ، با دیگر ویتامین های این گروه کمی تفاوت دارد، زیرا فولات در سوخت و ساز انرژی بدن شرکت نمی کند.

اولین وظیفه ی فولات در بدن کمک به ساخت سلول های تازه ، خصوصا از طریق کپی برداری و ترکیب شدن با سلول های DNA ، می باشد. فولات همچنین به بدن برای استفاده از ویتامین B12 و آمینو اسید ها کمک می کند. فقر فولات می تواند موجب بروز کم خونی ( گلبول های قرمز ضعیف ) عملکرد ضعیف سیستم ایمنی و اختلالات گوارشی شود.

برای خانم های باردار، فقر فولات می تواند نقص های تولد را بوجود آورد . کسانی که بیشتر در معرض خطر فقر فولات هستند عبارت اند از :

زنان باردار ، مادران شیرده ، افراد مبتلا به بیماری های کبد ، معتادان به الکل ، افراد مشغول به دیالیز ، اشخاص تحت درمان دارویی برای بیماری هایی نظیر دیابت ، دیورتیک و متوترکسات .

برای پیشگیری از نقص لوله عصبی ، بسیاری از غلات و دانه ها معمولا با فولات غنی می شوند .برای جلوگیری از فقر فولات مطمئن شوید این مواد را در برنامه غذایی خود قرار می دهید :

نخود ، جگر ، لوبیا چیتی ، عدس ، اسفناج ، مارچوبه ، آووکادو ، چغندر ، لوبیا چشم بلبلی و بروکلی

برترین خواص فولات برای سلامتی

بارداری سالم

مصرف میزان مناسبی از فولات از نقص های لوله ی عصبی پیشگیری می نماید. فقر فولات همچنین می تواند موجب بروز دیگر مشکلات مانند عدم تکامل صحیح قلب و ناهنجاری در دیگر اعضای بدن شود. وجود فولات برای ساختار DNA ضروری است ، از این رو بدون فولات سلول های جنین قادر به رشدی صحیح نخواهند بود. فولات به عنوان اساسی ترین ویتامین مورد نیاز در دوران بارداری محسوب می شود.

غنی سازی مواد غذایی با فولات در کشوری مثل امریکا ، خطر بروز نقص لوله عصبی را تا 26 درصد کاهش داده است. وجود میزان مناسبی از فولات در خون ، قبل از بارداری ، حیاتی است ، زیرا مراحل رشد و تکثیر سلول های جنین در روزهای اول با سرعت بیشتری انجام می پذیرد. خانم ها همچنین باید به مصرف دیگر ویتامین های ضروری قبل از بارداری توجه کافی نشان دهند.

پیشگیری از سرطان

سرطان در اثر تخریب سلول های DNA در برخی از اندام ها رخ می دهد. از آنجایی که فولات نقشی اساسی در تکثیر این سلول ها بازی می کند ، می تواند از تخریب DNA و همچنین ادامه ی تخریب آنها پیشگیری نماید.

میزان کم فولات در خون خطر ابتلا به سرطان سینه ، روده ، ریه و تومور مغزی را افزایش می دهد. بهترین راه رساندن فولات کافی به بدن مصرف میوه و سبزیجات ، خصوصا سبزیجات با برگ سبز است.

بیماری های قلبی

در یکی از مطالعات اخیر ثابت شده ، افرادی که میزان کافی از فولات را مصرف می کنند ، 55 درصد خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را در بدن خود کاهش می دهند.

فولات ، به همراه دیگر ویتامین های گروه B ، بیشترین تاثیر را در کاهش میزان هموسیستئین خون دارد. هموسیستئین ترکیبی است که خطر حمله ی قلبی و سکته را افزایش می دهد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: