مطمئنا بدن شما به آهن نیاز دارد. آهن به سلول های قرمز خون در حمل اکسیژن کمک می کنند ، همچنین این ماده در عملکرد مناسب سیستم ایمنی نیز تاثیر دارد.

در این مقاله به برخی از مواد غذایی اشاره خواهیم کرد که میزان آهن موجود در آنها بیشتر از گوشت قرمز است و درنتیجه مصرف آنها برای بدن شما مفید خواهد بود.

صدف

صدف نه تنها ماده غذایی است که مقوی غرایز جنسی بشمار می آید، بلکه غنی از آهن است.سه اونس از این غذای دریایی حاوی 8 میلی گرم آهن است که در نتیجه میزان آن بیشتر از گوشت قرمز بوده و حاوی چربی اشباع شده نمی باشد. بعلاوه صدف منبع خوبی از سلنیوم و روی است که گوارش و سیستم ایمنی بدن همچنین تیروئید شما را سالم نگه می دارد.

لوبیا سفید

خوردن یک فنجان و نیم لوبیا سفید همراه با سالاد یا سوپ توصیه می شود زیرا حاوی 4 میلی گرم آهن خالص است. لوبیا یک ماده غذایی مفید و بهترین روش برای اضافه کردن پروتئین و فیبر به رژیم غذایی است. این ماده غذایی همچنین در کاهش کلسترول و قند خون نقش دارد.

توفو

یک فنجان و نیم توفو حاوی 3 میلی گرم آهن است.اما این تنها دلیل جایگزینی توفو با گوشت قرمز نیست. توفو یک راه کامل برای اضافه کردن پروتئین به وعده های غذایی بدون گوشت است.بعلاوه توفو انتخابی سالم است زیرا حاوی چربی های اشباع موجود در گوشت نیست.

اسفناج

یک فنجان اسفناج پخته شده حاوی 5/3 میلی گرم آهن است. این گیاه منبع خوبی است زیرا حاوی 20 نوع ویتامین و مواد معدنی است. بعلاوه استفاده از آن در سالاد بسیار توصیه می شود.

کاکائو و پودر کاکائو

اگر اینها را به شکل طبیعی پیدا کردید بهتر است بدانید که 3 اونس از آن حاوی 7 میلی گرم آهن است. کاکائو سرشار از فلانوئیدها است که برای سلامت قلب مفید است همچنین منیزیم موجود در آن برای سلامت مغز مفید می باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: