همه ما زمانی از بچگی را به خاطر داریم که بزرگتر ها توصیه می کردند سبزیجات بشقاب خود را تمام کنیم. اگر مادر شما هم در خانه علاقه به پختن غذا با لوبیا سبز داشته و شما هم این غذا را دوست داشتید و می خوردید ، باید خوشحال باشید که تمام آن مواد مغذی موجود در این نوع از سبزی را به بدن خود رسانده اید. از خواص ضد بیماری گرفته تا پشتیبانی از سیستم گوارش غذا ، لوبیا سبز حاوی موادی مغذی است که شما را مجبور می کنند آن را بخشی از رژیم غذایی خود قرار دهید. در واقع لوبیا سبز از جمله ی پر آنتی اکسیدان ترین گیاهان روی زمین بشمار می رود.

برخلاف بسیاری از سبزیجات سبز ، می توانید لوبیا سبز را در فریزر قرار دهید ، بدون آنکه خاصیت خود را از دست بدهد. علاوه بر این ، با این وجود که لوبیا سبز گیاهی فصلی بشمار می رود ، می توانید آن را به راحتی از فروشگاه های محلی ، با قیمتی مناسب و در تمام فصول خریداری نمایید.

حال ، فراموش نکنید بعد از شنیدن خواص لوبیا سبز، از مادر خود ، بابت پخت این ماده ی غذایی کم نظیر ، تشکر نمایید .

حقایق تغذیه ای لوبیا سبز لوبیا سبز در دسته ی بقولات قرار می گیرد و بقولات خود برای نام بردن از گیاهانی مانند لوبیا قرمز ، لوبیا سفید ، لوبیا چیتی و دیگر انواع لوبیا استفاده می شود . خود لوبیا سبز نیز ممکن است از گیاه انواع لوبیا گرفته شود .

علاوه بر موادی که ممکن است شما آنها را بشناسید و به نظرتان نرمال بیاید ، این گیاه حاوی پروتئین ، کاروتنوئید و دیگر انواع آنتی اکسیدان است که همین موضوع لوبیا سبز را به معدنی از ویتامین ها و مواد مغذی تبدیل می نماید.

تمام کارشناسان تغذیه درباره ی این موضوع که ، مقادیر زیاد فیبر و نشاسته ، لوبیا سبز را به ماده ای کم نظیر تبدیل می کند ، اتفاق نظر دارند. تمام مواد مغذی موجود در لوبیا سبز در پروسه ی گوارش از بین نمی روند و برخی از آنها مستقیما جذب بدن شده و روی سلامتی شما تاثیر مثبت می گذارند.

یک وعده لوبیا سبز ، تقریبا 100 گرم ، حاوی :

31 کالری 7.1 گرم کربوهیدرات 1.8 گرم پروتئین 0.1 گرم چربی 3.4 گرم فیبر 16.3 میلی گرم ویتامینC (بیست و هفت درصد از نیاز روزانه ی بدن ) 14.4 میکروگرم ویتامین K ( هجده درصد از نیاز روزانه ی بدن ) 0.2 میلی گرم منگنز ( یازده درصد از نیاز روزانه ی بدن ) 37 میکروگرم فولات (نه درصد از نیاز روزانه ی بدن ) 0.1 میلی گرم تیامین ( شش درصد از نیاز روزانه ی بدن ) 1 میلی گرم آهن (شش درصد از نیاز روزانه ی بدن ) 25 میلی گرم منیزیم ( شش درصد از نیاز روزانه ی بدن ) و 209 میلی گرم پتاسیم ( شش درصد از نیاز روزانه ی بدن ) می باشد .

چه لوبیا سبزی را برای خرید انتخاب کنیم بهتر است لوبیا سبز را از فروشگاه های محلی ، بعد از اطمینان از اورگانیک بودن محصولات ، خریداری نمایید. لوبیا سبز هایی را انتخاب کنید که بافتی نرم و رنگ سبزی پویا و با نشاط دارند ، روی پوست آن نباید لکه های قهوه ای و یا کبودی وجود داشته باشد. لوبیا سبز مرغوب ، ترد است. می توانید لوبیا سبز های نشسته را در کیسه ی پلاستیکی تا هفت روز در یخچال نگهداری کنید.

این نوع از سبزیجات را همچنین می توانید ، بدون آنکه به مواد مغذی آن آسیبی برسد ، حداکثر به مدت شش ماه ، در فریزر قرار دهید. البته بعد از گذشت سه ماه ، مواد مغذی موجود در لوبیا کم کم شروع به ناپدید شدن می کنند. همچنین می توانید لوبیا ها را بعد از بخار پز و خشک شدن داخل فریزر بگذارید.

موقع استفاده از لوبیا سبز ، آن را با آب سرد شست و شو دهید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: