کمک به مبارزه و پیشگیری از سرطان از زمان های قدیم لوبیا سبز ماده غذایی سالم و مناسب ، جهت پشتیبانی از اندام های مختلف بدن بشمار می رفته است. یکی از خواص این سبزی که به دفعات مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته ، توانایی آن در پیشگیری و متوقف کردن رشد سلول های سرطانی می باشد.

در حالی که یکی از مهمترین دلایل این ویژگی ، میزان بالای آنتی اکسیدان در لوبیا سبز به حساب می آید ، تحقیقات نشان میدهند فعالیت های ضد سرطانی لوبیا سبز به عواملی همچون نشاسته ، فیبر ، ترکیبات فنلی و دیگر ریز مولکول های سازنده ی آن بستگی دارد .

کاهش خطر ابتلا به دیابت و کمک به کنترل آن مصرف غلات کامل ، مثل انواع لوبیا و بقولات ، سه یا چهار وعده در هفته ، خطر ابتلا به دیابت را تا 35 درصد کاهش می دهد . برای کنترل این بیماری ، در کنار لوبیا ، می توانید از دیگر مواد غذایی با قند پایین استفاده کنید.

به دلیل وجود فیبر و کربوهیدرات رژیمی در لوبیا سبز ، این گیاه در دسته ی مواد غذایی با قند پایین قرار گرفته و با آزاد کردن تدریجی کربوهیدرات در سیستم گوارش و کمک به جلوگیری از بالا رفتن آنی قند خون ، به کنترل بیماری دیابت کمک می کند. لوبیا از بهترین غلات کامل محسوب می شود ، خصوصا اگر در آستانه ی ابتلا به بیمای هستید و یا نیاز دارید قند خون خود را در سطحی نرمال حفظ نمایید ، این مواد غذایی بسیار مناسب به نظر می رسند. دیگر غلات کامل مثل برنج قند بسیار بالایی دارند ، قند آنها بین 50 تا 85 تخمین زده می شود و این در حالی است که قند موجود در لوبیا 20 می باشد.

با این حال که لوبیا سبز قادر به کاهش خطر بالقوه ی ابتلا به دیابت است ، اگر به بیماری مبتلا شده اید ، برای کنترل آن نیز به رژیم غذایی مناسب احتیاج دارید و دقیقا به این دلیل لوبیا سبز باید بخشی از رژیم غذایی مناسب شما برای کنترل دیابت باشد.

کمک به حفظ عادات غذایی سالم همانطور که گفتیم ، لوبیا سبز غذایی کم نظیر در کنترل قند خون ، برای افراد در آستانه ی چاقی و اضافه وزن ، محسوب می شود . بله پس این ماده ی غذایی تنها برای قند خون مناسب نیست.

اضافه کردن لوبیا سبز به یک برنامه ی غذایی متعادل ، به کاهش وزن کمک می کند و این بارها از نظر علم پزشکی ثابت شده است. لوبیا برای مدت زمان بیشتری شما را سیر نگه می دارد و باعث می شود هورمون گرسنگی ، گرلین ، که مغز را وادار به ارسال پیام اشتها می نماید ، با سرعت کمتری در بدن آزاد شود.

حفظ قلب از بیماری ها کاهش کلسترول خون تنها برای پیشگیری از دیابت و چاقی موثر نیست ، بلکه برای سلامت قلب نیز ضروری می باشد. لوبیا ، از طریق کنترل سندروم متابولیک ، از سلامت قلب پشتیبانی می کند. سندروم متابولیک به گروهی از بیماری ها گفته می شود که از جمله ی آسیب های آن می توان به امراض قلبی ، سکته و دیابت اشاره کرد. این ویژگی لوبیا سبز را نیز می توان به وجود نشاسته و فیبر در آن مربوط دانست . زیرا این مواد روش استفاده ی بدن از چربی را تغییر داده و به افزایش سیری برای کنترل اشتها کمک می کند.

پشتیبانی از سلامت سیستم گوارش فیبر موجود در لوبیا سبز به سلامت سیستم گوارش نیز کمک می کند و از بسیاری از مشکلات گوارشی پیشگیری می نماید. لوبیا سبز در واقع از لایه ی بیرونی سیستم گوارش مراقبت کرده و زمانی که این ماده غذایی با ویتامین B12 و ویتامین C مصرف شود ، به جذب هر چه بیشتر آهن در بدن می انجامد .

حفظ سلامت استخوان ها به دلیل وجود مقادیر زیاد ویتامین K ، لوبیا سبز موجب استحکام استخوان ها می شود . چون افراد مسن بیشتر مستعد ابتلا به پوکی استخوان هستند ، مصرف ویتامین K برای افزایش تراکم استخوان ، کاهش شکنندگی استخوان ها و حتی بهبود شکستگی استخوان در این سن توصیه می شود.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: