کاهش کلسترول مضر در بدن تحقیقات همواره ثابت کرده مصرف منظم دانه های کاج ، کاهش سطح کلسترول مضر خون را در پی خواهد داشت. کلسترول مضر، خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته را ، از طریق ایجاد رسوب در شریان ها و اختلال در جریان خون ، افزایش می دهد. علی رغم تمام شنیده های ما تا کنون ، پیشگیری از چنین مشکلی از طریق رژیم غذایی کاملا امکان پذیر است و نیازی به درمان های دارویی خطرناک نمی باشد.

دانه های آجیل درختی ، مثل دانه ی کاج ، سطح کلسترول خون را کاهش می دهند و از گرفتگی رگ ها پیشگیری می نمایند .

کمک به حفظ وزن ایده آل به دلیل وجود ترکیبی از مواد مغذی ، دانه ی کاج با چاقی مبارزه می کند و به حفظ وزن و سوخت و سازی ایده آل کمک می نماید. تحقیقات نشان می دهند افرادی که به طور منظم دانه ی کاج می خورند ، به طور میانگین وزن کمتری دارند و حتی میزان مقاومت انسولین در بدن آنها بسیار پایین است.

دانه ی کاج نه تنها به کاهش وزن کمک می کند ، بلکه به طور کلی مصرف آجیل های درختی رژیم غذایی کاملی را برای ما فراهم می آورد. با مصرف این نوع از آجیل شما در واقع مشغول مصرف فیبر ، ویتامین E ، کلسیم ، منیزیم و پتاسیم بیشتری هستید و در عین حال سدیم کمتری وارد بدن خود می کنید.

کاهش فشار خون یکی دیگر از فواید دانه ی کاج مرتبط با قلب از میزان منیزیم بالای موجود در آن سرچشمه می گیرد . منیزیم کافی در بدن فشار خون و خطر سکته ی قلبی را کاهش می دهد. فشار خون بالا در طولانی مدت ممکن است مشکلات جدی برای سلامتی مثل نارسایی قلبی ، آنوریسم ، اختلال بینایی و تخریب کلیه ها را در پی داشته باشد. رعایت برنامه صحیح غذایی و سرشار از مواد مغذی برای حفظ تعادل در فشار خون ضروری می باشد.

پشتیبانی از سلامت استخوان ها همه ما می دانیم برای ساخت استخوان ها ی سالم نیاز به کلسیم داریم . اما بسیاری برای رساندن کلسیم به بدن خود از راه های متداول ، یعنی نوشیدن شیر پاستوریزه استفاده می کنند. می توان گفت شیر پاستوریزه یکی از مضرترین راه ها محسوب می شود.

اما چه مواد غذایی جایگزین شیر خواهند شد ؟ نکته ای که باید همیشه در نظر داشته باشید این است که ویتامین k در بحث سلامت استخوان ها بسیار مهم تر از کلسیم می باشد. اگر از کمبود ویتامین K رنج می برید ، ممکن است به بیماری هایی نظیر پوکی استخوان مبتلا شوید.

دانه های کاج در بحث سلامت استخوان ها ، نیرویی بسیار قدرتمند به حساب می آیند. دانه ی کاج نه تنها خود حاوی میزان زیادی از ویتامین K می باشد ، بلکه یکی از فاکتور های موثر در فقر این ویتامین ، یعنی کلسترول مضر را نیز کاهش می دهد.

خطر ابتلا به برخی از انواع سرطان را کاهش می دهد دانه ی کاج منبع بسیار خوبی برای منیزیم محسوب می شود و به طور کلی برنامه ی غذایی سرشار از منیزیم ، خطر ابتلا به برخی از انواع سرطان را کاهش می دهد.

بهبود سلامت چشم ها آیا می دانید وجه اشتراک دانه ی کاج و کلم پیچ چیست ؟ میزان بالای لوتئین ، آنتی اکسیدانی که به ویتامین چشم معروف است. لوتئین در واقع ویتامینی است که در رژیم غذایی فردی عادی معمولا کمبود آن احساس می شود . بدن ما قادر به تولید لوتئین نیست و باید نیاز آن را از طریق رژیم غذایی برطرف نماییم .

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: