1- یک انتخاب میوه را می توان با یک انتخاب نان/نشاسته عوض نمود. این نوع تعویض نباید بیش از یک بار در روز انجام گیرد. در غیر این صورت ویتامین A و ویتامین C موجود در میوه را از دست خواهید داد.

2- می توان یک انتخاب نان/نشاسته را با 3 انتخاب سبزی عوض نمود. این نوع تعویض صرفا از نقطه نظر داشتن الیاف بیشتر بخصوص در مواردی که بیشتر گرسنه هستید مفید می باشد.

3- یک انتخاب شیر چربی گرفته یا شیر 1% چرب را با یک نان/نشاسته و یک انتخاب گوشت کم چرب عوض کنید. اما بهتر است این نوع تعویض کمتر انجام گیرد. در غیر این صورت از کلسیم موجود در شیر محروم می مانید.

بدین ترتیب نحوه کار برنامه غذایی را یاد گرفتید. همچنان که قبلا نیز ذکر شد رعایت برنامه غذایی خیلی سخت نیست که نتوانید با دوستان و فامیل غذا بخورید. بلکه برنامه شما را قادر می سازد که بیشتر آنچه را که دوست می دارید میل کنید. بعلاوه این برنامه برای سلامت کامل شما بسیار مفید می باشد و اگر دوستان و فامیل شما نیز در برنامه غذایی شما سهیم باشند و مطابق آن رفتار کنند برای سلامتی آنها نیز مفید خواهد بود. لیست شیر:

(شامل شیر بدون چربی، کم چرب و شیر کامل)

شیر برای بدن انسان مهم ترین منبع کلسیم است. برای تقویت استخوان و دندان ها کلسیم لازم است همچنین شیر منبع خوبی برای فسفر، پروتئین و بعضی از ویتامین های گروه ب من جمله فولاسین و B12، ویتامین آ و ویتامین د می باشد . برخلاف آنچه که شایع است شیر در طول تمام مدت زندگی برای سلامت بدن ما ضروری می باشد.

هر نوع شیر در میزان های تعیین شده در زیر یک انتخاب شیر نام دارد. بهتر است حتی الامکان از شیر بدون چربی استفاده شود زیرا فاقد چربی اشباع شده و 2% کلسترلی که در شیر کامل یا کم چرب وجود دارد می باشد. دومین انتخاب مناسب از این گروه شیر 1% چرب می باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: