دانشمندان سوئدی در تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که مصرف ماهی چرب خطر ابتلای زنان را به شایع ترین نوع سرطان کلیه کاهش می دهد. پژوهش ها نشان داده که اسیدهای چرب اُمگا 3 و ویتامین D موجود در ماهی های چرب می تواند به کاهش بروز نوعی از سرطان کلیه در زنان که 80 درصد کل سرطان های کلیه را شامل می شود، کمک کند.

هم چنین تحقیق دیگری را که مربوط به 61433 زن در طیف سنی 40 تا 76 ساله که در آغاز مطالعات هیچ علائمی از ابتلا به سرطان نداشتند، مورد بررسی قرار دادند و در پایان دریافتند که مصرف یک یا بیش از یک وعده ماهی چرب در طول هفته، خطر ابتلا به نوع شایع سرطان کلیه را در زنان تا 44 درصد کاهش می دهد. بنا به تحقیق این دانشمندان میزان ویتامین D موجود در ماهی های چرب و درشت 3 تا 5 برابر میزان این ویتامین در ماهی های لاغری و کم چرب است.

ویتامین D دشمن سل

به گفته محققان دانشکده پزشکی کوئین فاری و کالج امپریال در انگلیس، مصرف دوز مشخصی از ویتامین D، در پیشگیری از ابتلا به بیماری سل کمک موثر است.

تحقیقات این دانشمندان روی 131 داوطلب نشان می دهد که این ویتامین به افزایش توانایی بدن برای جلوگیری از رشد باکتری عامل بیماری سل کمک می کند. محققان در این باره اظهار کردند افرادی که در معرض خطر ابتلا به سل هستند مصرف ویتامین D را فراموش نکنند.

چربی زیاد، مقدمه سرطان پستان

در جوامعی که زنان بیش از 30 تا 35 درصد از انرژی رژیم غذایی خود را به چربی اختصاص می دهند. بروز سرطان پستان 33 درصد بیش از جوامعی است که زنان در آن کم تر از 30 درصد چربی مصرف می کنند. در واقع افزایش مصرف چربی سبب افزایش وزن و چاقی می شود و همین عامل نقش اساسی در بروز سرطان پستان ایفا می کند. لازم به ذکر است که چربی های حیوانی ابتلا به سرطان پستان را تشدید می کنند و برعکس چربی های گیاهی- روغن زیتون- مقاومت بدن را در برابر سرطان ها افزایش می دهند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: