نتایج تحقیقات دانشمندان دانشگاه میشیگان حاکی است که زنجبیل موجب از بین رفتن سلول های سرطان تخمدان می شود. این دانشمندان با حل کردن پودر زنجبیل و تزریق آن به سلول های سرطان تخمدان دریافتند، زنجبیل از طریق نوعی خود هضمی سلولی موجب مرگ، سلول سرطانی تخمدان می شود.

این دانشمندان هم چنین دریافتند مصرف زنجبیل موجب عدم مقاومت سلول ها در برابر درمان می شود و هیچ گونه تأثیرات جانبی ندارد و می تواند به عنوان کپسول دارویی مورد استفاده قرار گیرد.

تأثیر آنتی اکسیدان ها در کاهش احتمال آسم

نتایج تحقیقات محققان انجمن تحقیقات پزشکی انگلستان نشان می دهد که مصرف کم ویتامین C، منگنز و میوه موجب افزایش احتمال ابتلا به آسم نشانه ای می شود.

دانشمندان با مطالعه بر روی 1030 نفر که 515 نفر از آن ها به آسم مبتلا بودند و مقایسه تأثیر مصرف روزانه 1/132 گرم میوه به طور میانگین در بیماران و مصرف روزانه 1/149 گرم در افراد سالم دریافتند احتمال ابتلا به آسم با علائم آن در افرادی که روزانه حداقل 3/46 گرم مرکبات مصرف می کنند، نصف کسانی است که اصلاً مرکبات مصرف نمی کنند. این در حالی است که مصرف کم تر ویتامین C و منگنز نیز موجب افزایش احتمال ابتلا به آسم نشانه ای می شود.

نتایج تحقیقات فوق نشان می دهد مصرف مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان در کاهش احتمال ابتلا به آسم موثر است.

تأثیر کاهش مصرف شیر در دوران بارداری بر روی نوزاد

نتایج تحقیقات دانشمندان دانشگاه مکگیل کانادا حاکی است، نوشیدن شیر کم تر از یک فنجان در روز در دوران بارداری موجب توقف رشد نوزادان داخل رحم می شود. این دانشمندان با 2 سال مطالعه بر روی 300 زن 19 تا 35 ساله و مقایسه تأثیر نوشیدن کم تر از یک فنجان شیر در طول دوران بارداری در 27 نفر از آنان با سایرین دریافتند، نوزادان متولد شده از مادرانی که شیر بیش تر مصرف می کنند نسبت به سایرین وزن بیش تری دارند. دانشمندان معتقدند محدودیت مصرف شیر یا ویتامین D در طول دوران بارداری حتی در مادران سالم، غیر سیگاری موجب کاهش وزن نوزاد می شود.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
: امتیاز : 1 تعداد رای : 0
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: