براساس نتایج مطالعات دانشمندان مرکز حس های شیمیایی مانل در فیلادلفیای آمریکا ماده ای در روغن زیتون وجود دارد که به عنوان یک داروی ضد التهاب اثر می کند.

این دانشمندان معتقدند که تأخیر این ماده شیمیایی به اندازه کافی قوی نیست تا بتواند سردرد را درمان کند. ولی این ماده که الئوکنتال نامیده می شود و در روغن های زیتون مرغوب وجود دارد مثل ایبوپروفن و دیگر داروهای ضد التهابی از فعالیت های آنزیمی جلوگیری می کند و باعث تسکین درد می شود بدون آن که عوارض گوارشی داروهای مسکن را داشته باشد.

درمان سرطان سینه با گل پامچال

روغن گیاه پامچال سرطان سینه را درمان می کند. براساس نتایج تحقیقات دانشمندان آمریکایی و انگلیسی ماده ای روغنی به نام گامالینولیک اسید در روغن گیاه پامچال وجود دارد که مانند داروی ضد سرطان سینه عمل می کند. مطالعاتی که در مرکز تحقیقات سرطان آمریکا انجام شده است نشان می دهد در این دانه های روغنی ماده ای وجود دارد که در مراحل اولیه بیماری تا 50 درصد از پیشرفت سرطان سینه جلوگیری می کند. اخیراً از روغن دانه های گیاه پامچال در آمریکا و انگلستان به عنوان درمان سرطان سینه استفاده می شود.

ماهی درمان خشکی چشم

براساس تحقیقات دانشمندان آمریکایی، مصرف غذاهای سرشار از امگا 3 باعث کاهش 68 درصدی خشکی چشم می شود.

در صورت عدم درمان، این بیماری، ممکن است به کوری منجر شود در حالی که اُمگا3 باعث محافظت و درمان خشکی چشم می شود ولی اُمگا 6 آن را تشدید می کند.مهم ترین منابع اسید چرب اُمگا 3 ماهی و گردو می باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: