نتایج تحقیقات دانشمندان دانشگاه توکیو حاکی است، چای سبز از پیر شدن مغز جلوگیری می کند. این دانشمندان دریافتند، آسیب ادراکی کسانی که روزانه بیش از 2 فنجان چای سبز می نوشند، نصف کسانی است که هفته ای کم تر از 3 فنجان چای می نوشند؛ و کسانی که روزانه 1 فنجان چای می نوشند بین این 2 گروه قرار دارند. مصرف منظم چای سبز کاهش خطر ابتلا به زوال عقل یا پیری زودرس می شود.

با آب انگور مغز تقویت می شود

براساس نتایج تحقیقات دانشمندان دانشگاه، تافتز آمریکا، آب انگور باعث افزایش توانایی های مغز هنگام افزایش سن می شود. دانشمندان فوق با انجام آزمایش هایی دریافتند، آب انگور می تواند مهارت های حرکتی و شناختی را افزایش دهد و بهبود قابل توجهی در حافظه ایجاد کند. این دانشمندان معتقدند، مصرف آنتی اکسیدان هایی که در مواد غذایی طبیعی وجود دارد، بهتر از انواع مصنوعی آن هاست و در این راستا نوشیدن آب انگور به دلیل آنتی اکسیدان هایی که در آن موجود است، از عقب افتادگی ذهنی و مهارت های روانی و جسمی به دنبال افزایش سن جلوگیری می کند.

پیشگیری از آلزایمر با مصرف چای سبز

یک بار نوشیدن چای سبز در هفته به شکل کمرنگ در درمان و پیشگیری از آلزایمر موثر است. در چای سبز، ماده ای به نام «بتاامیلوئید» وجود دارد که عامل تخریب پلاکت های حافظه را کاهش می دهد. مصرف زیاد و با رنگ غلیظ چای سبز موجب بروز سردرد و بیماری های عصبی می شود، چای سبز در کاهش ابتلا به سرطان پستان موثر است و زنانی که حداقل سه فنجان چای سبز در هفته بنوشند، احتمال وقوع سرطان پستان در آن ها به نصف کاهش می یابد. چای سبز مانع از بیماری زردی در بین افراد می شود.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
: امتیاز : 1 تعداد رای : 0
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: