استرپتوکوک مونانس عامل ایجاد پوسیدگی های دندان است که به کمک مواد غذایی پوسیدگی زا، ایجاد پوسیدگی های دندان می کند. تحقیقات نشان می دهد که ماده ای به نام کاتچین که در چای سبز موجود است، می تواند فعالیت این باکتری را متوقف کرده و از پوسیدگی دندان و همین طور بیماری لثه بکاهد. از این ماده در خمیر دندان های گیاهی ضد باکتری استفاده می کنند که به مبارزه با ویروس ها و باکتری های دهان می پردازد.

با مصرف چای سبز خون را رقیق کنید

چای سبز منجر به رقیق شدن خون شده و از لخته شدن خون جلوگیری می کند. با مصرف گوشت و روغن های غیر اشباع گیاهی مثل روغن ذرت و سویا، ترکیباتی در بدن ایجاد می شود که منجر به ایجاد پلاکت های خونی می گردد. در حالی که با مصرف چای سبز می توان از ایجاد لخته های خونی جلوگیری کرد. معمولاً بعد از حمله قلبی، پروتئین هایی در بدن تولید می شوند که منجر به مرگ سلولی می گردد در حالی که کاتچین موجود در چای سبز فعالیت این پروتئین را بلوکه و متوقف کرده و به این وسیله سکته های مغزی و قلبی را به حداقل رسانده و سرعت بهبود را افزایش می دهد. هم چنین مصرف چای سبز می تواند از بروز بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری کند.

انگور روماتیسم را درمان می کند

خاصیت قلیایی بالای انگور و کشمش به حل شدن اسید اوریک کمک کرده و بنابراین برای تورم مفاصل، نقرس و روماتیسم مفید است. دکتر جوسیا به کسانی که تورم مفاصل دارند می گوید: کشمش بجوید و سلامت باشید.

دکتر تهانسا در Viva cicn Anos با جدیت می گوید : مصرف انگور باعث از بین رفتن روماتیسم مزمن، نقرس، بیماری های کبدی، کلیوی و گوارشی می شود. انگور برای دیدن سازنده خوبی است، باعث تحریک جریان خون شده و به سوختن چربی های ذخیره شده کمک می نماید . از کاهش قندخون جلوگیری می نماید. انگور های درشت دانه دار که خشک شده اند به خصوص برای درمان یبوست و تسهیل هضم مناسب می باشند. تمام کشمش ها بایستی شسته شده و سپس یک شب در آب خیس شده خورده و در هنگام صبح با آب ان میل شود.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: