جوانه ها در هر واحد حاوی مقدار زیادی از مواد غذایی مورد استفاده انسان هستند. جوانه چشمه ای از انرژی برای تغییرات شیمیایی ایجاد می نماید. آنزیم ها تولید می شوند. نشاسته به گلوکز تبدیل می گردد. پروتئین به اسیدهای آمینه تبدیل شده، ارزش ویتامینی آن افزایش می یابد. در حقیقت انفجار جدیدی از نیروی زندگی به وقوع می پیوندد.

طبق گفته بایلی از دانشگاه مینوسوتا آمریکا، ارزش ویتامین C موجود در گندم 600 درصد در مراحل اولیه جوانه زدن افزایش می یابد. دکتر ارنست کربس گزارش کرده که ویتامین B در دانه های جوانه زده تا 1000 درصد افزایش می یابد. دکتر س. ر. شاو از مرکز سرطان تگزاس دریافت که اگر باکتری های سالم در جوار مواد سرطان زا و در حضور یک مایع تولید شده از جوانه گندم قرار بگیرند، سرطان تا حدود نود درصد مهار می گردد.

آنزیم که تقریباً تمام واکنش های شیمیایی در بدن را شروع و کنترل می نمایند، در مرحله جوانه زدن بسیار فعال می شوند این آنزیم ها در سیستم گوارش جرقه ای ایجاد نموده و هضم مواد غذایی و ورود آن به داخل را موجب می گردند، و این راز طول عمر است. آنزیم ها در حرارت زیر صفر درجه سلسیوس و سی و دو درجه ی فارنهایت غیرفعال می شوند و در حرارت بالای پنجاه درجه ی سانتی گراد شروع به از بین رفتن می نمایند. به همین دلیل غذای پخته شده از ویژگی حیات بخشی تهی است. جوانه ها بسیار زنده اند. به طوری که وقتی آن ها را می خورید هنوز به رشد خود ادامه می دهند. تمام غذاهای زنده دارای ارتعاشات الکتریکی از انرژی حیاتی هستند.

جوانه ها وقتی تازه باشند خوشمزه تر هستند. برای آن که غذا خوشمزه تر گردد جوانه را با سایر غذاها مخلوط نمایید. جوانه را هرروز باید مورد مصرف قرار داد. با چنین غذای حیات بخشی، تمام سلول های بدن فعال و چابک می شوند. مواد غذایی که در حین رشد جوانه ها ایجاد می شود بسیار با ثباتند. جوانه سیب زمینی و تخم گوجه فرنگی سمی هستند. جوانه یونجه حتی برای بچه ها و پیرها به آسانی قابل هضم و جذی می باشد. جوانه ها حاوی همه ویتامین های شناخته شده و ضروری برای بدن در مقدار لازم و به میزان مناسب هستند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: