انگور یکی از غذاهای نیروبخش است. زیرا سرشار از مواد قندی متعدد و گوناگون از قبیل گلوکز، لوولوز، دولسیت و مانیت می باشد. انگور به سبب سرشار بودن از املاح معدنی پتاسیم، کلسیم، منیزیوم، فسفر، آهن، سدیم، منگنز، سیلیس و مقدار کمی یُد و ارسنیک یک ماده غذایی سازنده به شمار می رود.

دیگر مواد موجود در انگور شامل: ساکارز، دکستروز، تاننف پکتین، لوسین ، موسیلاز، لیسیتی، انورتین، اینوزیتف بی تارترات دوپتاس، اسید فورمیک، اسیدکالیگ، اسیدسیتریک، اسیدتارتریک، اسیدمالیک، اسیدوینک، اسیدسوکسی نیک، اسیداگزالیک می باشد.

انگور یک میوه ترمیم کننده عضلات و غذای سلسله اعصاب شناخته شده است. از طرف دیگر دارای خواص تصفیه کننده و ملین بوده و به عبارت دیگر بهترین میوه ای است که بشر از آن استفاده می کند.

طعم شیرین انگورها به دلیل محتوای قند آن هاست به طوری که حدود 12 تا 15 درصد کالری آن ها از قند گلوکز و فروکتوز تأمین می شود. رنگ قرمز و بنفش انگور مربوط به آنتی اکسیدان انتوسیانین می باشد.

انگور میوه ای است که هضم آن برای بدن بسیار ساده است، زیرا قند انگور بدون تغییر وارد خون می شود و بدن برای عضم آن مشکلی ندارد. انگور 2 برابر گوشت در بدن انرژی تولید می کند. هر کیلوی آن معادل یک لیتر شیر، خاصیت ضد سمی دارد. انگور اثر مستقیم بر روان آدمی دارد و غم و اندوه را از بین می برد. در پوست انگور به خصوص انگور قرمز ماده ای به نام ریسوراترول وجود دارد که ضد ویروس و ضد حملات قلبی است. بنابراین انگور قرمز در این مورد بهتر از انگور زرد و سبز عمل می کند. انگور ضمناً ضد واریس و ضد بواسیر است. انگور همراه با تامین آن برای کشتن ویروس ها و دفع بیماری های ویروسی مناسب است.

پتاسیم بالا، آلبومین و کلریدسدیم پایین آن باعث شده است که برای مشکلات کلیوی مناسب باشد. انگور به شدت بر روی کلیه و کبد تأثیر نموده و به دفع مواد سمی و زائد از بدن کمک می نماید. انگور برای دفع بلغم حتی از راه های هوایی و ارگان های تنفسی مفید است. کیفیت بالای مواد معدنی انگور برای کم خونی مفید است. خاصیت قلیایی بالای انگور و کشمش به حل شدن اسیداوریک کمک کرده و بنابراین برای تورم مفاصل، نقرس و رماتیسم مفید است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: