انگور ضدچربی خون است HDL چربی مفید خون را افزایش می دهد و LDL چربی مضرخون را کم می کند.

انگور برای بدن سازنده خوبی بوده، باعث تحریک جریان خون شده و به سوختن چربی های ذخیره شده کمک می نماید. از کاهش قند خون جلوگیری می نماید و برای دیابتی ها خوب نیست. اگر انگور به درستی مصرف شود می تواند بسیاری از بیماری ها را برطرف سازد. انگور چون ویتامین ها در معده خالی بهتر جذب می شوند. انگور قرمز و سیاه مواد تخمیری بیش تری داشته و بهتر است در هنگام غروب مصرف شوند.

انگور اختلالات قلبی حاصله از ازدیاد فشارخون را از بین می برد. املاح پتاسیم محتوی در انگور دارای اثر تقویت کننده قلب می باشد اشتها را افزایش داده، یبوست را از بین می برد و تخمیرهای روده ای را کاهش می دهد. مسلولین و کلیه بیماران دچار سوء تغذیه بایستی بدون درنگ و تأمل از این میوه ارزشمند استفاده کنند. کمبود پتاسیم در بروز آشفتگی های ذهنی و افسردگی به ویژه در افراد مسنی که میوه و سبزی کافی دریافت نمی کنند موثر است و مصرف انگور، یک راه ساده برای افزایش پتاسیم دریافتی است. انگور تحریک کننده میل جنسی است و برای عضلات و اعصاب، انرژی بخش است.

انگور حاوی یک ماده مغذی گیاهی به نام اسیدالاژیک است که در تحقیقات و بررسی هاب آزمایشگاهی ثابت شده است که به خنثی کردن بعضی مواد سرطانزای خاص در بدن پیش از ایجاد جهش ژنتیکی، کمک می کند. باور براین است که اسیدالاژیک می تواند مواد سرطانزای ایجاد شده توسط آلودگی محیطی، دود سیگار و گوشت های کباب شده را خنثی کند.

زیاده روی در مصرف انگور سبب بروز سنگ کلیه می شود. هر قدر از انگورهای آلوده و آفت زده بیش تر استفاده شود، رسوب در کلیه ها سریع تر تشکیل می گردد، بنابراین باید فقط از انگورهای تازه و سالم استفاده کرد. خوردن آب بعداز انگور موجب دل درد می شود. افرادی که مبتلا به ناراحتی گوارشی هستند نباید دانه های انگور و پوست ضخیم روی حبه ها را بخورند. انگور باید مابین دو وعده غذا مورد استفاده قرار گیرد.

انگور به دلیل سرشار بودن از آنتی اکسیدان های مختلف می تواند در درمان آرتریت روماتوئید (روماتیسم) نقش ارزنده ای را ایفا نماید.

انگور می تواند عمل بعضی آنزیم های خاص را که به غضروف ها و استخوان ها آسیب می زنند متوقف نماید.

به سهولت هضم و جذب می گردد به علاوه حالت اسیدی ان سبب می شود که به سرعت از معده عبور کرده وارد روده گردد، زیرا همین حالت اسیدی است که موجب می گردد دریچه اثنی عشر به سرعت باز شده و انقباضات در آن ناحیه شروع شود. از آن جا که ترشح ادرار را افزایش می دهد موجب می گردد که مواد سمی بدن بیش تر به خارج دفع شود و در نتیجه میزان مسمومیت و حالت اسیدی ادرار را پایین می آورد. استفاده از این میوه با ارزش را در مورد احتباس مواد آزنه، ازدیاد فشارخون، حملات قلبی، کلیوی و آماس عمومی بدن همیشه به خاطر داشته باشید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: