گوشت بوقلمون در بیم گوشت ها، از بین بهترین انتخاب محسوب می شود چرا که دارای چربی کم، کالری و سدیم پایین و پروتئین و سایر مواد ریز مغذی دیگر در حد مطلوب و مناسب است که اثرات تغذیه ای مفیدی را برای گوشت بوقلمون به همراه دارد. گوشت بوقلمون کم ترین چربی را در بین دیگر گوشت ها دارد و ضمن گوشت بوقلمون کم ترین مقدار اسیدهای چرب اشباع شده را داراست که نسبت به سایر گوشت ها (مرغ، گاو و گوسفند) بسیار قابل توجه می باشد. گوشت بوقلمون از نظر محتوی کلسترول و اسیدهای چرب اشباع شده در سطح پایینی قرار دارد.

گوشت بوقلمون 3 برابر گوشت سفید، آهن دارد و این بسیار مهم است که برای حفظ سلامت، همیشه منابع خوب آهن را در رژیم غذایی به صورت منظم مصرف کنیم تا بدن را در برابر کم خونی و کمبود آهن نگه داری و محافظت نماییم. بوقلمون آلرژی زایی کم تری داشته و به بدن کمک می کند تا در برابر سرطان پستان مقاوم باشد.

پروتئین بالا در کنار مقدار آهن مطلوب در گوشت بوقلمون، باعث بهبود سیستم ایمنی بدن می گردد و بدن را در برابر بیماری ها مقاوم نگه می دارد. گوشت بوقلمون در درمان و بهبود زخم ها، سوختگی ها، اگزما و تب خال بسیار مفید است، زیرا حاوی اسید آمینه ای است که در کاهش رشد ویروس ها موثر واقع می شود.

گوشت بوقلمون دارای 21 تا 24 گرم آلبومین و 25 تا 30 گرم چربی می باشد و از لحاظ غذایی ارزش گوشت بوقلمون بیش تر از برنج بوده و برای بانوان شیرده و کودکان غذائی مقوی و در رشد ونموشان بسیار موثر است. منتهی چون اسیداوریکی که صد گرم گوشت بوقلمون تولید می کند تقریباً معادل 175 میلی گرم است توصیه می شود کسانی که دچار نقرس می باشند کم تر مصرف کنند.

گوشت بوقلمون در تقویت اعصاب و تنظیم فشارخون موثر بوده و می تواند گذشته از اثر حیاتی و غذائی که دارد اثر منظم کننده اعصاب و نیروی فکری داشته باشد و نیز در دوران نقاهت و کمک به چاق شدن اشخاص مسئول بسیار موثر است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: