تمام انواع میوه ها و سبزی ها ممکن است انسان را از دستبرد سرطان ریه حفظ کنند ولی سرآمد همه آن ها سبزی های سرشار از ترکیب شیمیایی بتاکاروتن اند.

بتاکاروتن تریاقی برای سرطان ریه است. طبق مطالعات اکثریت اپیدمیولوژیست ها که در 10 تا 15 سال گذشته انجام گرفته، نشان داده می شود، اشخاصی که معمولاً از مقدار زیادی سبزی های دارای بتاکاروتن در رژیم غذایی خود استفاده می کنند 30 تا 60 درصد کم تر احتمال دارد که به سرطان ریه مبتلا شوند نمونه ای از این مطالعات، تحقیق جدیدی است که دانشگاه ایالتی نیویورک بر روی بوفالو انجام گرفته استف در این تحقیق نشان داده می شود که احتمال مبتلا شدن به سرطان ریه برای اشخاصی که بیش از یک بار درهفته از سبزی های سرشار از بتاکاروتن استفاده می کنند، حتی اگر حداقل هفته ای دو بار فقط یک عدد هویج متوسط خام خورده شود ممکن است احتمال مبتلا شدن به سرطان ریه 60 درصد کاهش یابد.

و اگر بیش از یک بار در هفته یک پیمانه کلم بروکلی خام خورده شود 70 درصد و اگر بیش از یک بار در هفته یک پیمانه اسفناج خام خورده شود 40 درصد احتمال ابتلا به سرطان ریه کاهش می یابد.

بهترین روش پختن هویج بخارپز آن است. نصف پیمانه هویج خرد شده بخارپز در حدود 12 میلی گرم بتاکاروتن دارد که تقریباً 2 برابر مقداری است که برای استفاده از خواص شفابخش آن، بدن احتیاج دارد. هویج اگر با کمی چربی مانند روغن زیتون خورده شود، بتاکاروتن آن در روده بهتر جذب می شود. هویج را اگر در آب بپزند مقداری مواد مغذی در آب حل و از آن خارج می شود. بهترین راه پختن هویج پختن آن با بخار است، و اگر با آب پخته شده آب باقیمانده را حیف است که دور بریزید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
: امتیاز : 1 تعداد رای : 0
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: