تخم مرغ قبل از شکسته شدن باید پنج دقیقه حرارت ببیند. زیرا این عمل باعث می گردد تا نوع به خصوصی از آنزیم زیر پوسته آن از بین رفته و بیوتین (Biotin) داخل تخم مرغ عمل نموده و سبب کاهش کلسترول گردد.

تخم مرغ کامل ترین فرم پروتئین حیوانی محسوب می شود. و همان گونه که توضیح داده شد مقدار لسیتین موجود در تخم مرغ باعث کاهش کلسترول می گردد.لذا توجه داشته باشید که لیستین هنگام سرخ شدن در روغن از بین می رود و به همین دلیل است که تخم مرغ به عنوان یک ماده غنی از کلسترول شناخته شده است. لذا بایستی تخم مرغ را آب پز کرد و یا به طریق دیگری غیر از سرخ کردن در روغن طبخ نمود و مورد استفاده قرار داد.

اگر از سندرم تحریک پذیر روده (کولیت) رنج می برید سفیده تخم مرغ را مصرف نکنید. زیرا گوارش آن در معده و روده زمان زیادی را صرف می کند و این بدان دلیل است که شامل مقدار زیادی مواد نباتی، پروتئین حیوانی می باشد.

مصرف تخم مرغ نپخته خطر بیماری سالمونلا وجود دارد

اگر برای درست کردن مایونزا از زرده تخم مرغ به همراه موادی هم چون روغن زیتون، آبلیمو، جعفری و سیر استفاده نمایید، هر نوع باکتری داخل زرده خنثی خواهد گردید. اما اگر مایونز را با سرکه تهیه نمایید خطر افزایش مواد بیماری زایی هم چون کاندیدا (بیماری قارچ) وجود خواهد داشت.

همیشه به یاد داشته باشید که تخم مرغ را با حداقل زمان ممکن طبخ نمایید تا آنزیم های موجود در آن از بین برود.

لذا با نگرش علمی و اقتصادی و ارزش غذایی و مواد مغذی موجود در تخم مرغ، مصرف آن در خانواده های کم درآمد، افراد مسن و اقشار فقیر جامعه، اهمیت بیش تری می یابد.

به خاطر داشته باشید به واسطه وجود کولین و مقدار کافی اینوزیتول در تخم مرغ، باعث کاسته شدن حالت های فشارشدید روحی شده و آرامش را به ارمغان می آورند و سبب تقویت حافظه موثر می شوند. پس مصرف آن مخصوصاً هنگام صبحانه برای نوجوانان و جوانان بسیار با ارزش می باشد. به علت احتیاج زیاد به پروتئین در زمان حاملگی، بایستی خانم های حامله و شیرده بیش تر از دیگران مواد پروتئینی مانند شیر، ماست، تخم مرغ، مرغ و ماهی مصرف کنند. بدین سبب تخم مرغ غذای بسیار خوبی جهت دوران بارداری می باشد و بایستی به طور روزانه مصرف شود.

هیچ بیماری در زمان بارداری وجود ندارد که تخم مرغ برای آن منع شود، لذا کسانی که معتقدند تخم مرغ سبب ورم می شود از اصول پزشکی اطلاعی نداشته و نادانسته چنین توصیه ای را می کنند. تخم مرغ هرگز سبب ورم نمی شود. حتی اگر کسی که ورم ناشی از کمبود پروتئین داشته باشد، تخم مرغ باعث کاهش و درمان آن می گردد. درست است که تخم مرغ البومین دارد ولی آلبومین یکی از پروتئین های عمده خون است که بایستی همیشه در خون باشد. لذا آلبومین موجود در تخم مرغ پروتئین بسیارخوبی برای خون است. اگر کسی بیمار کلیه داشته باشد و آلبومین یا پروتئین از ادرار دفع کند این یک بیماری تلقی می شود و ربطی به تخم مرغ و یا مصرف آن ندارد، و لذا مصرف تخم مرغ در تمام دوران حاملگی توصیه می گردد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: