ارزش غذایی تخم مرغ در تازه مصرف کردن آن است. مصرف یک تخم مرغ در روز برای تمام گروه های سنی توصیه می شود. هیچ گاه تخم مرغ را از قبل نشوئید، زیرا لعاب عادی که روی پوست تخم مرغ وجود دارد خود محافظ خوبی در مقابل هوا و عوامل فاسد کننده دیگر است. هیچ گاه در یک وعده غذایی تخم مرغ و ماهی را باهم مورد مصرف قرار ندهید. در زمان طبخ و آماده کردن املت، تخم مرغ ها باید تا حدی پخته شوند که هیچ مایعی از آن ها باقی نماند. در موقع آماده سازی تخم مرغ سرخ کرده باید هر دو طرف آن پخته شده و یا پختن آن در ظرف سربسته صورت گیرد. غذاهای حاوی تخم مرغ را بیش از 2 ساعت در بیرون از یخچال نگهداری نکنید. تخم مرغ های ترک دار، کثیف و شکسته را مصرف نکنید. اگر به هر علت تخم مرغ آب پز را نتوانستید بلافاصله مصرف کنید، آن ها را در قسمت سرد یخچال قرار دهید و به مدت 1 هفته قابل مصرف خواهد بود. در صورتی که تخم مرغ را در آب می پزید، آب آن را دور نریزید، می توانید به عنوان کود برای گل های منزل استفاده نمایید. خوردن تخم مرغ بایستی با سبزیجات و غذاهای غنی از فیبر توام شود. افرادی هستند که به تخم مرغ حساسیت دارند این افراد نباید تخم مرغ مصرف نمایند و بهتر است جایگزینی مناسب برای آن بیایند. مصرف تخم مرغ باعث کاهش فشارخون شده و می تواند در رژیم بیماران مبتلا به دیابت قرار گیرد.

نکته آخر :

محققین و دانشمندان اعتقاد دارند که چربی های اشباع شده موجود در غذا که به صورت روزانه همراه با انواع مواد غذایی مصرف می شوند و دیگر مواد غذایی و عللی، مانند : قهوه، دخانیات، اضطراب و فشارهای روانی، قند و شکر تصفیه شده، موادی که برای عطر و طعم به غذاهای آماده اضافه می شوند و آلودگی های محیطی و هوا بیش تر از کلسترول موجود در مواد خوراکی نظیر تخم مرغ، مقدار کلسترول خون را افزایش می دهند. لذا توهمات و شایعات ساخته شده از تخم مرغ را فراموش نمایید و به جای عدم مصرف و پرهیز از تخم مرغ به عنوان ماده غذایی افزایش دهنده کلسترول، بار دیگر استفاده از تخم مرغ را در فرهنگ تغذیه ای خانواده، خصوصاً کودکان در حال رشد قرار دهید. و بخاطر داشته باشید هنوز دلایل قانع کننده و اثبات شده ای، دال بر بالا رفتن کلسترول با مصرف تخم مرغ ارائه نشده است.

بر ان چیزی که خداوند خلق نموده است مخلصت نوع انسان در آن در نظر گرفته شده است. اما همین انسان در آئین خلقت دست برده و محیط زیست و طبیعت را از تعادل خارج ساخته است. لذا برای تداوم سلامتی و عمر طولانی همیشه با طبیعت هماهنگ باشید. این است ائین خلقت و آئین خداوندی که تخم مرغ را با این همه شگفتی خلق نموده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: