با مصرف فلفل می توانید با سرطان مبارزه، و درد آرتروز و آرتریت روماتونید را تسکین دهید

سبزیجات و گیاهان از قدیم مورد توجه بوده اند اطباء و محققین قدیم و جدید اعتقاد دارند که از گیاهان می توان برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده نمود. یکی از این منابع شفا بخش و مغذی فلفل می باشد که در انواع مختلف قابل دسترسی و تهیه است. از این ماده غذایی می توان برای افزایش جریان خون، تحریک سیستم عصبی، افزایش اشتها و رهایی از سوء هاضمه استفاده کرد، حتی بسیاری از گیاه شناسان چینی توصیه می کنند که خانم ها برای رهایی از دردهای ناشی از دوره قاعدگی بهتر است از این سبزی و ماده شفابخش استفاده کنند.

فلفل ها انواع گوناگون دارند، فلفل قرمز که تنداست و فلفل سبز که به شکل فلفل دلمه ای یا به شکل معمولی در دسترس می باشد. فلفل دلمه ای هم خود به صورت سبز، نارنجی، بنفش، زرد، قرمز و .... عرضه می شوند که از تندی برخوردار نمی باشند و اغلب در سالاد و در غذا مورد استفاده قرار می گیرند. اما فلفل قرمز از مزایایی برخوردار است که بسیار قابل توجه و مهم می باشد.

علت تندی فلفل چیست ؟

کاپسانی سین ماده ای در فلفل است که سبب حرارت گرم این گیاه می شود. هرچند که فلفل گیاهی با طبع گرم است اما کاپسایی سین موجود در آن در واقع سبب کاهش درجه حرارت بدن شده که که یکی از دلایل اصلی تمایل مردم مناطق آب و هوایی گرم به مصرف زیاد فلفل محسوب می گردد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: