این حقیقت تأسف آور که ما خواسته و یا ناخواسته در پیدایش سرطان کولون و مقعد خود همکاری می کنیم تأسف آورتر می شود وقتی توجه کنیم که درمان مدرن این سرطان نیز از سال 1900 تاکنون پیشرفتی نکرده و در واقع همان است که صد سال پیش بوده است. شیوه درمان معمول این است که عاجزانه صبرکنند تا سرطان در کولون کاملاً ریشه گرفته باشد. در آن صورت شما می دانید که بیماری رسیده است، علائم آن را حس می کنید، درد، خون ریزی، اسهال یا یبوست آن گاه که سرطان روزانه در حال رشد سریع است، سرانجام علم پزشکی شجاعانه و فداکارانه یورش می کند که فرد مبتلا به سرطان را نجات دهید. در واقع درمان تومورهای بدخیم چیزی نیست جز پریدن آن بخش از بدن که حامل آن است به همراه مقدار قابل ملاحظه ای از بافت های سالم اطراف آن.

در بیش تر موارد عمل جراحی سرطان کولون (و انتهای آن مقعد)، پس از برداشتن بافت های سرطانی و اطراف آن، مقعد را می بندد و جای جدیدی برای خروج مدفوع در دیوار شکم باز می کند. در برخی موارد بخش سرطانی و بافت های سالم اطراف آن را با تابش پرتوهای خطرناک نابود می کنند، مانند : تشعشعات حاصل از انفجار اتمی، در مواردی نیز بیمار را تحت کموتراپی قرار می دهند، یعنی به کاربرد دارویی بسیار خطرناک برای نابود کردن سلول های سرطانی که اگر به دیگر بخش های بدن بیمار آسیب دائمی نرساند، دست کم درد و ناتوانی بیمار را افزون می کند. تراژدی این است که با وجود تلاش هر کولی پزشکان، بیش از نیمی از مبتلایان به سرطان کولون و مقعد با مرگی رنج آور و زودرس می میرند. چه آسان تر و بهتر خواهد بود اگر با افزودن منابع غذایی دارای فیبر و کنار گذاشتن منابع ضد مغذی (کاهش چربی و مصرف گوشت)، امکان گرفتاری به سرطان کولون و مقعد و مرگ نا به هنگام حاصل از آن را کاهش دهیم.

چنان مایلید در راستای نوسازی برخورداری از حداکثر طول عمر خود همراه با سلامت و نشاط گام بگذارید پیش از هر اقدامی لازم است در نگرش خود نسبت به مصرف گوشت تمدید نظر کنید. شاید بگویید چرا ؟ واقعیت این است که گوشت محتوی چربی زیاد (به ویژه نوع اشباع شده) و کلسترول است که خود به تنهایی با برنامه «رژیم غذایی نوین» مغایر است. اما گوشت علاوه برچربی محتوی انواع آنتی بیوتیک، هورمون، مواد حشره کش (دفع آفات)، محافظت کننده و مواد رنگی مختلفی است که همانند سموم روی سلول های ما اثر کرده سیستم ایمنی را آسیب می رساند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: