در بدن انسان، سلول های آن در حکم خاک زراعی هستند. غذاهایی که یک فرد می خورند و کارهایی که انجام می دهد و روش زندگی که برای خود بر می گزیند و زمینه را برای دریافت بذر آماده می سازد.

میکروب های زیانبار نقش بذرها و دانه ها را دارند که رطوبت لازم برای رشد و نمو خود را از راه مکش و جذب آب درون سلول های بدن فراهم می سازند و در نتیجه سبب کاهش مایعات بدن می شوند. میکروب ها حرارت لازم برای رشد و نمو خود را با ایجاد تب و بالا بردن درجه حرارت بدن بیمار را تأمین می کنند و بالاخره رهاسازی مزرعه و راحت باش آن به دنبال دگرگونی هایی که در کیفیت کنش ها و واکنش های شیمیایی بدن و فیزیولوژی اندام های آن رخ می دهند و بدن را سست و ناتوان می گردانند، عملی می شود. در این حال سلول های بدن توانایی جذب مواد غذایی را که به وسیله خون در اختیارشان گذارده می شود، ندارند و بی اشتهایی بیمار ناشی از این حالت است.

شما می توانید، با گزینش صحیح غذاهایی که می خورید، به آرامش روحی، بالا بردن ایمنی برای مبارزه با امراض و بیماری ها، و افزایش مقاومت بدن، به سلامت جسمی خود کمک کنید. برای این کار لازم است تا از خوردن غذاها و نوشیدنی هایی که می توان، آن ها را ارمغان های نامناسب تمدن جدید نامید، خودداری نمود.

به طور مثال از همه خوردنی هایی که با آرد سفید بدون سبوس تهیه می شوند و از قند و شکر سفید، از غلات پوست کنده و بسته بندی شده، کولاهای بی ارزش سمی و بالاخره از غذاهای پخته ای که به صورت بسته بندی و کنسرو عرضه می شوند، پرهیز کنید. تا جایی که از اعتدال خارج نباشد میوه بخورید (میوه های محصول منطقه جغرافیایی که در آن زندگی می کنید)، از انواع توت ها، سبزی های مغذی قابل مصرف، تره بار زیر خاکی (مانند سیر، پیاز، شلغم، هویج و چغندر و سیب زمینی و ...) استفاده کنید. تأثیرات استفاده درست از مواد غذایی را به زودی مشاهده خواهید نمود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: