گاهی اتفاق می افتد که غذایی تناول شده و مشکلاتی به بار آورده است و برای چاره جویی قبل از آن که به کلی هضم شود غذاهای رطوبت دهنده ساده ای را برآن وارد می کنیم غذای دوم که دارو به شمار می آید. کیموس غذای تناول شده را، خوب، می سازد. در چنین حالتی برای رهایی از آن نیازی به ورزش نداریم.

کسی که بعد از خوردن غذای غلیظ، که نامناسب برای تن است، بخواهد آنرا سریعاً با غذای تیز و تند مزه هضم کند، عکس حالت اولی را می بیند. و برای مصون ماندن از آسیب نیاز به ورزش دارد.

به اندازه زمانی که غذا در معده می ماند بعداز خوردن غذا حرکات سبک لازم است به ویژه برای کسی که بخواهد بعداز غذا بخوابد. روی آورده های روانی بسیار سخت و حرکات بدنی بسیار دشوار مانع هضم هستند.

اگر در خوراک اشتباهی روی داد و مقداری از غذاهای داروئی تناول شد، باید در هضم و پخته شدن آن کوشش به عمل آورد و به هیچ وجه قبل از هضم ان نباید چیزی متضاد آن را فروداد. مثلا کسی که خوراک سرد مانند خیار چنبر، خیار و کدو می خورد، باید ضد آن مثلاً سیر و تره نیز تناول کند یا اگر غذایش گرم مزاج بود باید غذایی سردی مانند : خیار و خرفه بخورد.

باید بدانی : کسی که در مواقع ارزانی، غذا، به سیر شدن عادت کرده است اگر در موقع کمبود غذا، گرسنگی بکشد برایش بسیار ناگوار است. هم چنین کسی که به علت کمبود غذا به کم خوردن و گرسنگی عادت دارد، اگر در موقع ارزانی و دسترسی غذا، پُر خوری کند وضعش از حالت اولی هم بدتر است، ما مردانی را دیدیم که در قحط سالی دسترسی به خوراک نداشتند و وقتی بعداً غذا زیاد شد شکم را پُر کردند و مردند (به نکته زیر توجه کنید) تنور شکم تافتن، بیش از اندازه، در تمام حالات کشنده است و فرقی نمی کند که آکندن شکم با خوراک یا نوشیدنی باشد اشخاص زیادی شکم را به افراط انباشته و خفه شده، و در گذشته اند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: