بهبود وضعیت عضلات تنها با تمرینات قدرتی حاصل می شود. هرچند مصرف کافیذ پروتئین رژیمی وقتی با یک رژیم اختصاصی و تمرین همراه شودبه روند عضله سازی کمک خواهد کرد. اما تنها با اضافه کردن مکمل غذایی به رژیم غذایی تان هیچ اثری روی بهتر شدن وضعیت عضلاتتان نخواهد داشت :

فواید مکمل های غذایی

  • آن ها در بسته هایی به صورت پودر قرار دارند و به راحتی می توانند مخلوط شوند و نوشیده شوند.
  • آن ها جلو گرسنگی را می گیرند و باعث می شوند تا برای ناخنک زدن به غذاهای کم کالری که دارای چربی و قند بالا هستند وسوسه نشویم.
  • کسانی که غذای مغزی کاملی نمی خورند می توانند مکمل ها را جایگزین غذاهای پرچرب کنند.
  • این مکمل ها منبعی از غذاهای خوب هستند که خیلی راحت و ارزان به دست شما می رسند و برای رژیم و برای رژیم غذایی شما مفیدند.استفاده ی بیش از حد از این مکمل ها می توانند در رژیم غذایی اختلال به وجود آورد مانند ایجاد نقصان در مواد مغذی و حیاتی. کلام آخر این که مکمل های غذایی نوشدارو نیستید، آن ها می توانند نقشی در برنامه ی غذایی شما داشته باشند.
  • مصرف بیش از حد پروتئین ممکن است باعث آسیب شود. به طور مثال ممکن است باعث کلیه درد مزمن و یا دیگر بیماری ها شود.
یک مطالعه کشوری در سال 86 نشان داد که بیش از 40 درصد از داروهای قاچاق، مربوط به مکمل‌ های غذایی است که به لحاظ پزشکی، مصرف و یا عدم‌ مصرف آنها ضرورتی ندارد.

علت اصلی تولید مکمل‌ها نیاز انسان‌هاست و بخش زیادی از مکمل ‌های غذایی و دارویی با هدف کمک به ارتقای سلامت افراد تهیه می ‌شود و از این نظر تولید این محصولات، خود ارزش بالایی دارد.

‌مکمل‌های غذایی خصوصا در مناطق محروم که سوء‌ تغذیه رواج دارد و هنگام وقوع بحران‌های طبیعی مثل زلزله و سیل که ممکن است مردم منطقه‌ای را برای مدتی در معرض خطر کمبودهای تغذیه ‌ای قرار دهد، بسیار حیاتی و ارزشمند است.

علاوه بر این، مکمل‌ها اگر درست مصرف شوند، می ‌توانند تا حد زیادی به توانمندی بهتر افراد در سال ‌های بعدی زندگی کمک کنند؛ برای مثال در بسیاری از کشورها، مصرف مکمل کلسیم همراه با ویتامین D به ‌صورت همگانی توصیه می ‌شود.

مکمل وقتی به کمک فرد می ‌آید که مواد غذایی نتواند کامل‌ کننده نیازهای سلولی انسان به ویتامین ‌ها یا املاح باشد. در حقیقت پزشکان، مکمل‌ های دارویی یا غذایی را با توجه به جنبه ‌های مختلف فرد، شامل وضعیت سلامت، رشد، ‌سن و عوامل دیگر تجویز می‌ کنند. به‌ دلیل این که مواد موجود در مکمل ‌ها، اغلب از ویتامین‌ها و املاحی هستند که معمولا در غذا وجود دارند.

مکمل‌های دارویی ، بخشی از مواد غذایی فشرده‌ هستند که تغذیه روزانه ما را کامل می ‌کنند.

هشدار

استفاده ی بیش از حد از این مکمل ها می توانند در رژیم غذایی اختلال به وجود آورد مانند ایجاد نقصان در مواد مغذی و حیاتی.

مصرف بیش از حد پروتئین ممکن است باعث آسیب شود. به طور مثال ممکن است باعث کلیه درد مزمن و یا دیگر بیماری ها شود.

کلام آخر این که مکمل های غذایی نوشدارو نیستید، آن ها می توانند نقشی در برنامه ی غذایی شما داشته باشند.

فواید استفاده از مکمل های غذایی

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: