گرفروت و کاهش وزن

خوردن روزانه نیمی از یک گرفروت می تواند سرعت چربی سوزی را بالا ببرد که این امر موجب کاهش وزن خواهد شد پایین بودن کالری و سدیم و بالا بودن پتاسیم و آنزیم های چربی سوز در گرفروت در کاهش وزن بسیار مفید است. پایین بودن کالری یعنی این که شما می توانید هر چه قدر که می خواهید گرفروت بخورید بدون این که کالری زیادی مصرف کنید. جذب پایین سدیم کمک می کند که آب های اضافی که به خاطر خوردن غذاهای پرسدیم ایجاد شده اند دفع شوند و آنزیم های موجود در گرفروت کمک می کنند که سرعت چربی سوزی بیش تر شود.

در مطالعات آزمایشی 12 هفته ای که توسط «دکتر کن فوجی یوکا» رهبری شد، وزن و سوخت و ساز بدن مانند ترشح انسولین صد زن و مرد که در یک کلنیک تحت رژیم گرفروت قرار گرفته بودند زیر نظر گرفته شد. به طور متوسط شرکت کنندگانی که با هر وعده ی غذایی نصف یک گرفروت را خورده بودن 1620 گرم وزن کم کرده بودند، در حالی که آن هایی که سه مرتبه در روز اب گرفروت خورده بودند 1485 گرم وزن کم کرده بودند. تحقیقات، یک ارتباط فیزیولوژی بین گرفروت و انسولین نشان می دهد. بر اساس این تحقیقات خواص شیمیایی موجود در گرفروت میزان انسولین را کاهش می دهد و باعث کاهش وزن می شود. هر چه قدر میزان انسولین بعد از وعده های غذایی کمتر باشد بدن بهتر می تواند از انرژی غذا استفاده کند و چربی کمتری در بدن ذخیره می شود.

دیگر سودی که از خوردن گرفروت حاصل می شود آب فراوان آن است 90% گرفروت آب است. خوردن هر میوه ای که آب فراوان داشته باشد باعث می شود که آب بیش تری وارد بدن شود و تحقیقات نشان داده اند که زیاد شدن مصرف آب می تواند انرژی بیش تری بدهد و به بالا رفتن سوخت و ساز بدن کمک کند.

استفاده از گرفروت در حد تعادل به طور منظم هیچ ضرری ندارد. اما از دیگر میوه ها و سبزیجات نیز در برنامه ی غذایی خود استفاده کنید گرفروت چربی ندارند. کالری آن کم است و دارای ویتامین C می باشد.

نقش مهم گرفروت در کاهش وزن

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: