خوردن خود را در محل ویژه ای قرار دهید.

تاکنون بجز سر میز غذاخوری در محل های دیگر غذا صرف کرده اید؟ اکنون کمی فکر کنید و به نظرات شاگردان موسسه ما نیز گوش کنید.

خانم مری می گوید : «من اکثر غذاهای خود را در مقابل برنامه های تلویزیونی می خورم» و عده زیادی از شاگردان نیز گفته های او را قبول داشتند.

خانم اِستن که نسبتاً چاق و فربه است و جدیداً به جمع ما پیوسته می گوید که : او در جلو یخچال می ایستد، درب یخچال را با بازوی خود نگه می دارد و شروع به خوردن می کند، و عجیب آنکه نمی داند چه موقع سیر می شود و اضافه می کند «هرچه بدستم آید به دهان می گذارم و می بلعم»

خانم جین می گوید ؛ «شامی را که در آشپزخانه تهیه می کنم همراه با چیپس و کیک و نوشابه با خود به روی تختخواب می برم و تا دیر وقت مشغول مطالعه می شوم تا خوابم ببرد، و در تمام این مدت دهانم می جنبد، و بعد از صرف غذا چیپس و پفک صدادار می خورم و مرتب بطری نوشابه را سر می کشم»

خانم هلن می گوید «من در موق رانندگی دوست دارم مرتب چیزی بخورم. در جلوی گیشه مخصوص رانندگان توقف کوتاهی می کنم و بسته های آماده خوراکی همراه با نوشابه میخرم و در بین راه می خورم»

ملاحظه کنید بیشتر این غذاها دور از اطاق نهار خوری و یا میز غذا خورده می شود و همگی اعتراف داشتند که بدون احساس گرسنگی غذا خورده اند.

اکنون می دانید که باید گرسنه باشید تا غذا بخورید، آنهم در صورتیکه «7 دقیقه» صبر کرده باشید.

اکنون استراتژی شما آن است که غذای خود را «در جای معین» بخورید. هدف ما محروم کردن شما از غذا خوردن نیست، بلکه منظور آن است که از هر لقمه غذای خود نهایت لذت را ببرید. بنابراین غذای خود را در بشقاب بکشید، به اتاق غذاخوری ببرید و با تمکرز فکر از هر تکه آن لذت کامل ببرید. من ضمانت می کنم که غذا خوردن به این طریق، کمترین کالری آن صرف چاق شدن نخواهد شد، در حالیکه لقمه غذاهائیکه در جلو یخچال و مکانهای دیگر خورده شود شما را بیشتر چاق می کند، زیرا ناخواسته است.

چه وقت غذا می خورید ؟ حالا محاسن غذا خوردن را در محل مخصوص یاد گرفتید و به عبارت دیگر می دانید غذای خود را سر میز غذا خوردی صرف کنید.

حال به این سوال توجه کنید. آیا بخاطر دارید در بیشتر مواقعیکه غذا می خوردید مشغول چه کاری بودید ؟

برای مثال : خانم سالی می گوید، «من در موقع بازی کارت و یا شطرنج و یا هر بازی دیگری که دوست دارم غذا یا میوه بخورم»

آقای رابرت می گوید : «من اهل ورزش نیستم، اما وقتی برای تماشا به زمینهای ورزشی میروم دوست دارم چیز بخورم»

خانم جین می گوید : «من میدانم عادت بدی دارم ولی زمانی که مطالعه می کنم دهانم می جنبد»

با توجه به موارد بالا حالا می پرسم شما چطور ؟ چه عادتی شما را وادار می کند که غذای خود را در شرایطی مانند جلوی تلویزیون، یا مذاکره با دوستان و غیره میل می کنید ؟ آیا چنین عاداتی سبب نمی شود که بدون گرسنگی کالری اضافی به بدن خود سرازیر کنید ؟

اکنون شدیداً اصرار دارم و توصیه می کنم که سر میز غذا بنشینید، به جای غذای خود توجه کامل داشته باشید، آنرا بو کنید، طعم آن را بچشید، حتی غذای خود را حس کنید و در چنین شرایطی با متانت و آرامی غذا بخورید و توجه داشته باشید هر چه آهسته تر غذا بخورید زودتر سیر می شوید.

برای لاغری، غذای خود را در محل ویژه ای میل کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: