خود را از چربی های اضافی نجات بخشید.

با ته مانده غذا چه باید کرد ؟ ما می گوئیم نخوردن غذای مانده کفر نعمت نیست، بلکه چربی های اضافی است که ناخواسته وارد بدن می شود.

مری می گوید که در حالیکه مقداری پوره سیب زمینی ته بشقاب مانده بود، مادرم فریاد زد که هرچه زودتر سیب زمینی ها را بخور مگر نمیدانی در آفریقا بچه ها از گرسنگی می میرند ؟

این عادت عمومی است و بیشتر شاگردان کلاس مشابه آنرا در منزل داشته اند. وقتی از شاگردان می پرسم که کدام یک مجبورید ته مانده غذای خود را تمیز کنید، همگی دستهای خود را به علامت مثبت بلند می کنند.

اگر فکرش را بکنید خوردن غذای باقیمانده بجای دور ریختن یک امر غیر طبیعی است، پس باید قبول داشت که دهان ما باید بجای زباله دانی کار کند!

خوب شما بشقاب خود را تمیز کرده اید، ولی می دانید که به همین نسبت کالری بیشتری وارد معده نموده اید و بیشتر چاق می شوید . خالی کردن بشقاب بدون گرسنگی مسئله را حل نمی کند، شما می بایست از قبل به فکر چاره بودید.

و حالا درس تازه ای به شما می آموزیم :

اول آنکه لیسیدن ته مانده غذای خود و دیگران مشکل جهانی گرسنگی را حل نمی کند یکی از شاگردان می گوید که واقعاً غذا در دنیا چیز با ارزشی است و دور ریختن آن گناه بزرگی است.

آنچه مسلم است غذا در دنیا با ارزش و گران تمام می شود ولی نادر نیست و شما اگر می خواهید صرفه جوئی کنید باید از قبل فکرش را بکنید. به اندازه افراد غذا بخرید و یا بپزید و به اندازه بشقاب خود غذا بکشید تا مجبور نباشید اضافه بخورید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: