این است تعبیر اینکه چرا طرح کم کردن وزن در مراحل اولیه بطور نسبی سریعتر و سپس در مراحل بعدی بسیار کندتر خواهد بود. زیرا همینطور که وزن کم می کنید، نیاز شما برای غذا کمتر خواهد بود، و برنامه ثابت غذای شما اثر آنچنانی نخواهد داشت.

این تعبیر برای تمرینات ورزشی نیز همان اثر را دربردارد. اگر شروع کنید 1000 کالری در روز بسوزانید و همان کالری را با غذا دریافت کنید اثری روی کم کردن وزن شما نخواهد داشت، ولی اگر در روز 100 کالری بیشتر از نیاز بدن با ورزش بسوزانید حتماً در پایان ماه 5/4 کیلو لاغر می شوید. اجازه دهید بگوئیم وزن شما در موقعیکه تمرینات ورزشی را شروع کردید 5/72 کیلو بوده است و حالا وزن شما 68 کیلو شده است. اکنون در این وزن بدن شما به کالری کمتری نیاز دارد، حال اگر در این وزن شما همان مقدار 100 کالری را بسوزانید شما به مرحله توازن رسیده اید و بیش از این وزن کسر نخواهید کرد. حال اگر بخواهید وزن بیشتری کم کنید، شما باید یا کمتر بخورید و یا بیشتر ورزش کنید تا بتوانید وزن بیشتری از دست بدهید و اگر تعبیر را برعکس کنیم، چنین خواهد شد که زیاده روی در خوردن غذا ما را چاق تر می کند. مثلاً اگر شما در روز 200 کالری بیش از اندازه بدن خود غذا بخورید در پایان 9 کیلو اضافه وزن خواهید داشت نه بیشتر.

گاهی محاسبه ممکن است دقیقاً در زندگی افراد مختلف جواب یکسان حاصل نشود. برای مثال ممکن است در اثر نخوردن 100 کالری غذا فقط 5/3 کیلو لاغر شوید و این امر بستگی به ارزش متابولیسم هر شخص دارد. هنگامیکه از یک طرف غذای کمتری بخورید و از طرف دیگر تمرینات ورزشی بیشتری داشته باشید، سریعتر وزن کن می کنید ولی به مرور زمان این تقلیل وزن کمتر خواهد بود و این امر بسیار طبیعی است.

قابل تذکر است که اگر دیدید در سومین ماه برنامه ویژه غذایی تقلیل وزن به مراتب کمتر از شروع بوده ناامید نشوید زیرا گفتیم که یک امر طبیعی است، اگر چنین نبود حتی یک کسر تقلیلی به مراتب کمتر از مصرف کالری مورد نیاز بدن در پایان شما تبدیل به یک اسکلت استخوانی می شوید.

توجه کنید : اگر می خواهید وزن بیشتری کم کنید، باید کالری کمتری مصرف کنید ، و یک تعبیر کلی چنین است : اگر شما نیاز دارید که فقط 7 کیلو وزن کم کنید نیازی نیست که از هم اکنون پلان 500 را بکار برید و یا در روز 500 کالری از برنامه غذایی خود حذف کنید و باید بدانید که اگر تصمیم داشته باشید 30 کیلو از وزن خود کم کنید حتی با حذف 500 کالری از برنامه غذایی روزانه نمی توانید به وزن دلخواه خود برسید.

بهترین تکنیک آن است که وقتی در برنامه غذایی خود با کسر 100 کالری شروع کردید و پس از مدتی وزن شما ثابت ماند و باز هم مایل بودید وزن بیشتری کسر کنید باید روزانه 200 کالری از برنامه غذایی خود حذف نمائید تا به وزن ایده آل خود برسید و باز هم اگر علاقمند بودید که وزن بیشتری کم کنید باید به پلان 300 کالری و بعد به پلان 400 کالری دستیابی پیدا کنید.

کاهش وزن با مصرف کالری کمتر

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: