آیا با خوردن غذاهای آبدار نیاز به نوشیدن آب نیست؟

قبل از ادامه بحث اجازه دهید تا به یک سوال مشترک جواب دهیم: پس تکلیف آب خوردن چی می شود؟ من 8 لیوان آب در روز می خورم تکلیفم را روشن کنید، باید بخورم یا نه؟ در اصل اگر غذاهای پر آب بخورید چندان میلی به آب نخواهید داشت و بدنتان کمتر آب می طلبد. به عبارت دیگر آدم هایی که 8 لیوان آب در روز می خورند به آن دلیل است که آب مورد نیاز بدنشان را از غذا نمی گیرند و مواد غذایی فشرده و کم آب اصلی ترین بخش پرهیز غذایشان است. پس بدنشان دائما برای آب در فغان است و همیشه تشنه اند. بعدا متوجه خواهید شد که وقتی غذای پرآب می خورید کمتر تشنه می شوید. وقتی غذای کم آب می خورید، یک لیوان آب پشت سرش می نوشید.

با این حال اگر مایل هستید آب بنوشید، در صورت دسترسی به آب مقطر از آن بنوشید. این آب ارجح تر است. آب چشمه یا کوهستان بر بدن انسان اثر چندان جالبی ندارد. چرا که این آب حاوی مواد معدنی جامد و نامحلول است که بدن انسان نه تنها از آنها استفاده نمی کند حتی نمی تواند سریع دفعشان کند. این مواد معدنی نامحلول مایلند به کلسترول موجود در سیستم گردش خون بچسبند و توده هایی سفت و ضخیم در رگ ها به وجود می آورند.

آب مقطر این خاصیت را ندارد. وقتی شما تکه ای میوه یا صیفی می خورید، مشغول خوردن آب مقطر هستید مواد معدنی از خاک گرفته شده اند، گیاه آن ها را تقطیر می کند و سپس آن را مصرف می کنید. شاید شنیده باشید که آب مقطر مواد معدنی را از بدن می شوید و پاک می کند.

این موضوع نسبتا صحیح است، آن مواد معدنی که با آب مقطر شسته می شود همان مواد معدنی جامد و نامحلولی هستند که بدن قادر به استفاده آنها نیست. بنا بر این اثرش مفید است. آب مقطر، مواد معدنی و محلول که جزئی از ساختمان سلولی بدنمان شده اند را هرگز نمی شوید. یک بار که مواد معدنی وارد ساختمان سلول شود دیگر هرگز چیزی آن را پاک نمی کند.

توضیح دیگری راجع به آب باقی مانده که بسیار مهم است. آب خوردن با غذا عملی است که بدن را بسیار ضعیف و ناتوان می کند. بسیاری از مردم هنگام غذا خوردن آب می نوشند. این اصلا عادت خوبی نیست. چرا که مایعات هضم کننده ای در معده هستند که غذاها را خرد و له می کنند. وقتی که همزمان با غذا آب می نوشید، این مایعات را رقیق می کنید و مانع هضم کامل غذا می شوید. همچنین این کار چرخه های هضم و جذب غذا را به تعویق می اندازد و همین خودش تاثیری منفی بر روی چرخه مهم دفع می گذارد. در واقع فقط مقدار زیادی انرژی تلف شده است.

به طور خلاصه با مصرف غذاهای پرآب شما می توانید مواد سمی را از بدنتان پاک کنید و وزنتان را پایین بیاورید. با ادامه مصرف غذاهای آب دار نه دیگر مواد سمی در بدنتان جمع می شود و نه وزنتان سر جایش بر می گردد. بر شما روشن کردیم که چقدر چرخه دفع در وزن کم کردن موثر است.

هیچ کاری در پیشبرد چرخه دفع به اندازه مصرف دائم غذاهای پرآب به میزان قابل توجه نیست. آسان ترین کار در دنیا ثابت کردن صحت این مطلب است. و فقط زمانی می توانید این کار را بکنید که خودتان با این برنامه پیش روید.

دومین وسیله ای که درجه اهمیتش به اندازه مصرف مواد غذایی آب دار است و می تواند شما را در راه سم زدایی از بدن یاری دهد

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: