تغذیه مناسب برای خستگی روحی و فکری

غذاهایی که ما می خوریم علاوه بر تأمین نیازمندیهای شیمیایی بدن و تولید انرژی و به کار بردن انداختن اعضاء و اندامها و انجام دهها کار مفید دیگر در روی فکر، تصمیم گیری، نحوه کنترل خود در برابر حوادث غیر منتظره، افزایش میزان حافظه، شوق به کارکردن و خیلی از مسائل دیگر اثر دارد. بنابراین ما تنها از غذا خوردن نباید هدف سیر کردن خود و رفع گرسنگی را داشته باشیم. باید به خوبی به حال و روز خود شناخت کافی داشته باشیم و همان غذایی را بخوریم که بدنمان نیاز دارد، نه غذایی بخوریم که شکم مان سیر شود.

اگر انتخاب غذا بد انجام شود ممکن است اتفاقاتی نامناسب و ناجور به وقوع بپیوندد، بی میل به کار شویم، شوق زندگی را از دست بدهیم و یا اگر کار می کنیم زود خسته شویم، برخوردمان به هنگام کار با دیگران تند و زننده شود، زود کنترل خود را از دست بدهیم و عصبانی شویم، در برابر برخورد با کوچکترین ناملایمات آنچنان به خشم آییم که نتوانیم خود را کنترل کنیم و دست به کارهای خطرناک و حادثه آفرین بزنیم. به خصوص با استفاده از غذاهای نامناسب و انجام کارهای خطردار بسیار سوال انگیز است. آیا چنین کسی می تواند به مدت زیاد در خیابانهای شلوغ و پرترافیک رانندگی کند و در برابر موتور سواری که یک مرتبه جلوی او می پیچد و یا یک گاری دستی که از عقب به او می زند و یا یک دوچرخه سوار که سه پشته سوار کرده و در هر لحظه ممکن است تعادل خود را از دست داده و به او بزند و در برابر این مشکلات خونسردی و تعادل خود را حفظ کند.

خوردن یک غذای بد و نامساعد می تواند چنین وضعی برای شما ایجاد کند شما باید همیشه این مسئله را در نظر داشته باشید که هیچ غذایی در دنیا نیست که پس از خوردن آن روی مغز، فکر، اندیشه، حالات روحی و وضع روانی شما اثر نداشته باشد و همان طور که همیشه به فکر اثرات نهایی غذاها و اثرشان روی اندامها و اعضاء بدن خود فکر می کنید تأثیر این غذاها بر مغز، بر تفکر، آرامش، هیجان، صبر، بی قراری و خیلی حالات دیگری بدن خود نیز حساب کنید.

ما در اینجا سعی می کنیم مهمترین غذاهایی را که روی حالات روحی و خلقی بدن شما اثر دارند برایتان بازگو نماییم.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: