شیر بخورید

شیر یکی از بهترین پروتئین هایی است که می تواند به خوبی سطح فعالیت و کارایی و آگاهی مغز را افزایش دهد. البته شیر، خواب شب را نیز افزایش می دهد و بسیاری از کسانی که دچار کمبود خواب شبانه هستند اگر قبل از خواب یک لیوان بزرگ و یا نیم لیتر شیر بخورند خواب خوبی خواهند داشت.

خوردن شیر باعث می شود که پس از جذب، مغز را وادار به ترشح موادی مثل دوپامین Dopamine و نیز Norepinephrine نوراپی نفرین نماید، که این دو ماده باعث می شود شما بهتر، دقیق تر، آسان تر و راحت تر فکر کنید، تصمیم بگیرید و به نتیجه برسید و این کارها را با نهایت دقت و ظرافت انجام دهید و نیز خوب بخوابید.

سعی کنید حتماً از شیر کم چربی و یا بدون چربی استفاده کنید که چربی موجود در شیر باعث کند کردن کار مغز ، افزایش خون بدن ، رسوب در رگها و ایجاد عوارض قلبی مثل آرترویوسکلروز یا تصلب شرائین و بالاخره سکته قلبی می شود. یکی از راههای بسیار مفیدی که ما برای فعال تر شدن مغز شما به شما پیشنهاد می کنیم آن است که قبل از هر غذا اول یک لیوان شیر بخورید و بعد به خوردن ناهار و یا شام خود بپردازید که با این کار باعث می شوید که نخست مقادیر قابل توجهی تیروزین وارد مغز شما شده و آن را به فعالیت و پویایی وا دارد و اشتهای بهتری هم پیدا کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
: امتیاز : 1 تعداد رای : 0
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: