دانستنی هایی در خصوص رژیم های کم کربوهیدرات

تاکنون رژیم هایی که از نظرتان گذشت از نظر پایه بر یک اصل استوار هستند. این رژیم ها به گونه ای تنظیم شده اند که از کالری کمتری برخوردار باشند بطوری که با پرهیز از بعضی خوراکی ها و در نتیجه وادار ساختن بدن به مصرف چربی های اضافی.

در این بخش رژیم هایی از نظرتان می گذرد که برنامه غذایی آن از کربوهیدرات محدودی برخوردار است ولی به شما اجازه می دهید مواد پروتئینی زیاد مصرف کنید.

اگر یک رژیم کم کربوهیدرات انتخاب نمایید معمولا غذاهای غیر مجاز یا با مصرف محدود رژیم کم کالری در این رژیم مجاز بشمار می آیند. مثل: انواع گوشت بدون چربی، کرم های شیرین ، با انتخاب رژیم های کم کربوهیدرات هرگز احساس گرسنگی نخواهید کرد. ضمنا دیگر نیازی نیست که کالری هر غذایی را که میل می کنید محاسبه کنید، تنها چیزی که باید به حساب آورید مقدار کربوهیدرات گرم است. بعضی از دوستانم به من گفته اند که این رژیم ها نه تنها موثرند بلکه اصلا کسی متوجه نمی شود که رژیم گرفته است. در تایید گفته دوستانم، خودم نیز دوباره این رژیم را با موفقیت آزموده ام.

چه چیز خاصی این دسته از رژیم ها را موفق و موثر می سازد؟ واقعا هیچ چیز مگر رعایت چند قانون که به نتایج مهیجی می انجامد همان طوری که می دانید نشاسته و قند کربوهیدرات ها را تشکیل می دهند که بایستی در این رژیم مورد پرهیز شما واقع شوند. اگر یکی از رژیم هایی را انتخاب کنید که در این بخش از کتاب قرار دارد باید از خوردن نان، سیب زمینی، برنج، میوه و آب میوه، انواع شیرینی ها، هر نوع مواد نشاسته ای، انواع شربت ها حتی شربت سینه شیرین هم پرهیز نمایید. این خبر تا اندازه ای بد بود ولی خبر خوب که پرهیز از مواد فوق را قابل تحمل می نماید این است که کلیه کسانی که تحت رژیم های کم کربوهیدرات هستند اجازه دارند به هر مقدار که دلشان بخواهد مواد پروتئینی مثل استیک، گوشت گاو کباب شده مرغ، ماهی یا غذاهای دریایی میل نمایند. چون در این رژیم اجازه دارید که از چربی نیز استفاده نمایید می توانید سالادهای خود را با مایونز میل نمایید.

همان طوریکه قبلا اشاره شد، رژیم های کم کربوهیدرات از یک قرن پیش تاکنون برای کم کردن وزن، با نتیجه های جالب توجه، مورد تایید کارشناسان امور تغذیه بوده است. اگر چه تا همین اواخر این روش برای استفاده عموم ناشناخته بود و مردم فقط از رژیم های کم کالری استقبال می نمودند، اکنون بیشتر به این دسته از رژیم ها روی می آورند. این استقبال مردم بیشتر به این دلیل است که بسیاری از افرادی که به گونه ای مزمن چاق بودند دریافتند که با کاهش کربوهیدرات گرم از وزنشان نیز کاسته می شود و حالا با استفاده از این شیوه تمام کسانی که بطور مزمن چاق هستند می توانند لاغر شوند. به شما اطمینان می دهم رژیمی که با در نظر گرفتن لاغری تا حد پوست و استخوان با استفاده از پروتئین ها طراحی می گردد برای کسانی که با خوردن مقدار ناچیزی شیرینی وزنشان اضافه می شود نوعی خیر و برکت محسوب می شود. دیگر لزومی وجود ندارد که با گرسنگی کشیدن وزن خود را کاهش دهید.

این رژیم ها بر این پایه استوارند که مقدار اضافی وزن شما از چربی تشکیل شده که خود به گونه ای کربوهیدرات است (که از مواد قندی و نشاسته پدید آمده است). کسانی که بدنشان کربوهیدرات را به گونه ای غیر عادی می سوزاند، تقلیل در این میزان مصرف، کاهش وزن آنها را سهل تر می نماید. رژیم کم کربوهیدرات گرفتن راه بدون درد لاغری است. به همین دلیل است که غذاهای این سری از رژیم ها خیلی سخاوتمندانه تنظیم شده اند و شما اجازه دارید آن قدر غذا میل کنید تا کاملا سیر شوید. چون هضم مواد چربی و غذاهای پروتئین دار به زمان بیشتری نیاز دارد. شما دیرتر احساس گرسنگی خواهید کرد و لذا برای خوردن وسوسه نخواهید شد.

تمام رژیم های این بخش کلاسیک و قدیمی هستند و بوسیله میلیون ها نفر مورد آزمایش و تجربه قرار گرفته اند و به شما نیز کمک خواهند کرد تا به گونه ای موثر وزن اضافی خود را بکاهید.

رژیم های کم کربوهیدرات خود به دو گروه تقسیم می شوند:

1)رژیم های کم کربوهیدرات

2)رژیم های فوق العاده کم کربوهیدرات

آنچه این دو رژیم را از هم متمایز می سازد این است که رژیم های کم کربوهیدرات به شما اجازه می دهد که از انواع میوه استفاده کنید در حالی که رژیم های فوق العاده کم کربوهیدرات چنین امکانی را به شما نمی دهد. اگر پس از مطالعه تمام رژیم هایی که در این صنعت آمده است تصمیم گرفتید یکی از رژیم های کم کربوهیدرات را بیازمایید، رژیمی را انتخاب نمایید که با ذائقه شما بسیار سازگار است. به دستورالعمل ها دقیقا عمل نمایید و هر دم از این رژیم به رژیمی دیگر نپردازید، اگر چنین کنید هیچ یک از رژیم ها فایده ای نخواهد بخشید و از همه بدتر این که ممکن است این عمل به وزن شما بیفزاید، دوباره پیشنهاد می کنم قبل از این که به رژیم های کم کربوهیدرات بپردازید حتما با طبیب خود مشورت نموده و موافقت او را برای این کار بگیرید و بهتر است حرفم را تعمیم دهم و بگویم قبل از شروع هر رژیمی با طبیب تان مشورت کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: