بیشتر افراد با گذشتن روز، حجم غذای خود را افزایش می دهند. برای مثال مقدار کمی نان و پنیر برای صبحانه، یک ساندویچ کوچک یا سالاد برای ناهار، و غذای مفصلی برای شام صرف می کنند. اما طبق تحقیقات، این برنامه غذایی کاملا غلط است.

اگر بیشتر کالری مورد نیاز، زودتر و اول روز مصرف شود، برای سلامتی مفید تر خواهد بود. طحقیقات نشان میدهد، اگر خانم ها ناهار را زودتر میل کنند، به کاهش وزن آنها کمک بیشتری می کند و همینطور صرف صبحانه در ساعات دیرتر رابطه مستقیمی با افزایش شاخص توده بدنی خواهد شد.

دانشمندان علوم تغذیه، ضرب المثل قدیمی «مانند پادشاه صبحانه، مانند شاهزاده ناهار و مانند فقیر شام بخور» تایید می کنند و معتقدند این ضرب المثل با ساعت بدن و الگوی خواب مرتبط است. ساعت بدنی مشخص می کند که فرآیندهای متابولیسمی در طی 24 ساعت روز در په زمانی انجام شود. ساعت بدنی نشان می دهد که هنگام عصر و شب، بدن کم کم تحلیل انرژی داده و برای خواب شب آماده می شود بنابراین دریافت حجم زیادی کالری در این زمان اصلا برای بدن مناسب نخواهد بود. این مطالعات تاثیر زیادی در مبارزه با چاقی دارد و نشان می دهد بیشتر افراد برای کاهش وزن،نیازی به تغییر رژیم غذایی ندارند، بلکه ساعت غذا خوردن خود را نیز تغییر دهند.

 

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: