نوشبدنی های لاغری از دید افراد و نظر متخصصان درباره این نوشیدنی ها

نو11
شیر کم‌چرب

باور عمومی

شیر حاوی مقدار زیادی کلسیم است و کلسیم از طریق افزایش تجزیه چربى در سلول هاى چربى باعث تسریع در کاهش وزن می‌شود.

نظر متخصص

مصرف شیر به طور محسوس با کاهش احساس سیری به دلیل سرکوب مرکز گرسنگی در هیپوتالاموس مغز مرتبط است. البته مصرف بیش از 3لیوان شیر در روز در طولانی مدت به کاهش جذب روی و آهن منجر می شود که خود این کمبودها از یک مکانیسم دیگر با تشدید چاقی مرتبط است! پس تعادل در مصرف شیر توصیه می‌شود.


آب یخ
نو4

باور عمومی

با نوشیدن روزانه 8 تا 10 لیوان آب یخ 250 تا 500 کالری اضافه‌تر خواهید سوزاند؛ زیرا بدن برای گرم کردن آب یخ در دستگاه گوارش و رساندن دمای آن به دمای پایه بدن به سوزاندن کالری (یا چربی) بیشتر از معمول نیاز دارد. به این ترتیب در عرض یک هفته نیم‌کیلوگرم وزن از دست خواهید داد. همچنین یک پژوهش آلمانی نشان داده نوشیدن 2 لیوان آب بیشتر از معمول، متابولیسم بدن را تا 30 درصد افزایش می‌دهد، بنابراین از همین امروز نوشیدن مداوم آب را در برنامه خود بگنجانید.

نظر متخصص

مصرف فراوان آب سرد موجب ایجاد یک سازگاری متابولیکی در بدن در جهت افزایش متابولیسم و سوخت و ساز می شود. مصرف آب سرد به حرکت منظم روده ها و بهبود جمعیت باکتری های مفید روده نیز کمک می کند و در کاهش وزن نقش دارد.


چای سبز
نو5

باور عمومی

مطالعات نشان می‌دهد می‌توان با نوشیدن 3 تا 5 فنجان چای سبز در روز، 35 تا 43درصد چربی بیشتری سوزاند.

نظر متخصص

مصرف چای حقیقتا با افزایش متابولیسم و بهبود جمعیت باکتری‌های روده ارتباط دارد. مصرف چای‌های ترکیبی نیز بسیار موثر است


سرکه سیب
باور عمومی

سرکه سیب باعث احساس سیری در فرد می‌شود. همچنین سموم را از کبد دفع می کند. عملکرد کبد کاملا وابسته به میزان متابولیسم بدن است. هرچه کبد سالم‌تر باشد، سلول‌های چربی بیشتر از بین می‌روند. برای بیشترین بهره از سرکه سیب، می توانید 2 قاشق از آن را پیش از وعده غذایی در آب حل کرده و نوش جان کنید.

نو7

نظر متخصص

بین تمام موارد یاد شده، سرکه سیب بیشترین نقش را در کنترل جمعیت باکتری‌های باکتروئیدس دارد. سرکه سیب با کاهش جمعیت باکتروئیدس‌ها و افزایش باکتری‌های فیرمیکوتس‌های روده، موجب کاهش جذب مواد غذایی در روده می‌شود و نقش موثری در کاهش وزن دارد.


آب سبزیجات
نو10

باور عمومی

نوشیدن یک لیوان آب سبزیجات قبل از وعده‌های اصلی غذا باعث می‌شود 135 کالری کمتر از همیشه غذا بخورید و به این ترتیب لاغر می‌شوید.

نظر متخصص

هرچه پتاسیم آب سبزیجات بیشتر باشد (مانند آب جعفری)، این اثر بارزتر است. با این حال بیماران قلبی و کلیوی باید در مورد میزان مصرف پتاسیم هوشیار باشند.


آب کرفسنو6

باور عمومی

کرفس سرشار از سدیم و پتاسیم است که ادرارآور است و باعث دفع آب اضافی و اسید اوریک از کلیه‌ها می‌شود، بنابراین وقتی قصد کاهش وزن دارید، با اضافه کردن کرفس به رژیم غذایی خود، آب اضافی بدن را به شیوه‌ای طبیعی و سالم دفع کنید.

نظر متخصص

آب کرفس مستقیما باعث کاهش وزن نمی شود.


قهوه سیاه
نو8

باور عمومی

نوشیدن به طور متوسط 3 تا 4 فنجان قهوه سیاه در روز، می‌تواند فواید زیادی برای سلامت فرد داشته باشد. کافئین قهوه متابولیسم بدن و نیز سرعت کالری سوزاندن را افزایش می‌دهد. البته بهترین نکته‌ آن بدون کالری بودن قهوه سیاه است که فقط باید با مقداری شیر کم‌چرب و مقدار بسیار کمی شکر خوش‌طعم شود.

نظر متخصص

مثل چای سبز است! مصرف قهوه حقیقتا با افزایش متابولیسم و بهبود جمعیت باکتری‌های روده ارتباط دارد. با این حال در مورد نقش قهوه هم مبالغه می شود.


چای سیاه
نو

باور عمومی

چای سیاه مانند قهوه سیاه هم حاوی آنتی‌اکسیدان است و هم دارای کافئین است؛ کافئین با کاهش اشتها و افزایش متابولیسم بدن باعث چربی‌سوزی بیشتر در بدن می‌شود.

نظر متخصص

چای سیاه هم برادر چای سبز و قهوه است. این نوشیدنی در لاغری هم نقش دارد ولی این اثر چنان کم است که نمی‌توان رویش حساب باز کرد.


پروتئین‌های مایع/پروتئین وی
نو9

باور عمومی

پروتئین وی به ترشح هورمون‌های کاهنده اشتها کمک می‌کند. پروتئین‌های مایع یا شیک پروتئین‌ها به‌خصوص در حالت مایع، موجب افزایش متابولیسم و ایجاد ماهیچه می‌شوند و چربی‌های بدن را سریع‌تر می سوزانند.

نظر متخصص

مسائل مطرح شده صحیح است.


اسموتی‌های ماستی
باور عمومی

نه‌تنها غلظت اسموتی باعث از بین رفتن اشتهای فرد می‌شود بلکه اضافه کردن ماست به آن باعث از بین رفتن 61درصد چربی بیشتر و بیش از 81 درصد چربی شکمی بیشتر می‌شود. کلسیم موجود در ماست به سوختن چربی‌ها کمک کرده و از تشکیل توده‌های چربی در بدن جلوگیری می‌کند. با افزودن پروتئین وی و مقداری میوه به ماست، می‌توانید یک اسموتی لاغری عالی داشته باشید!

نظر متخصصنو3

مسائل مطرح شده صحیح است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: