بنابراین فقدان علائم، تشخیص سرطان پروستات را قبل از انتشار آن مشکل می کند ؟

این بخشی از مشکل ماست. بخش دیگر بر مبنای گزارشهای مؤسسات پزشکی این است که مردان حس وظیفه شناسی زیادی برای انجام معاینه راست روده سالانه از خودشان نشان نمی دهند اما حتی اگر اقدام به انجام آن نیز بکنند ممکن است ارزش زحمت آن را نداشته باشد.

منظور شما چیست ؟

نتایج برنامه ریزیهای تشخیصی در مراحل اولیه چنان ناامید کننده بوده است- برحسب کشف غدد سرطانی قابل درمان- که تعدادی از اعضای گرداننده مجمع پزشکی در ارزشمندی غربالگری گروهی تردید کرده اند. در یک تجدید نظر جامع که در «کا.ا.کنسر» مجله سرطان برای پزشکان به وسیله انجمن سرطان آمریکا منتشر شده است، سه محقق روی بعضی آمارهایی که تا به حال داده شده است مرور طولانی و دقیقی کرده اند و چنین نتیجه گیری کرده اند که گواه روشنی حاکی از کاهش مرگ و میر ناشی از انجام هیچ تست تشخیصی وجود ندارد.

این بدان معنی است که هیچ کدام از مقیاسهایی که برای تشخیص سرطان پروستات به کار گرفته می شود جان فرد را از مرگ نجات نمی دهد ؟ متاسفانه همین طور است. اما ممکن است این وضعیت تغییر کند. باید از چند تست جدید و بعضی تکنولوژیهای مدرن سپاسگزاریم باشیم. سه روش غربالگری وجود دارند که نه به تنهایی اما با ترکیبهای مختلف خود، هیجان زیادی در مجامع پزشکی برانگیخته اند. معاینه راست روده، تست آنتی ژن اختصاصی پروستات و سونوگرافی از طریق راست روده.

بیایید در مورد یک به یک آنها بحث کنیم. یا تست قدیمی معاینه راست روده شروع می کنیم.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: